iPhone Temmuz 11, 2022 12:33

Shazam Beklenen Özelliğini Kullanıma Sundu

Shazam Beklenen Özelliğini Kullanıma Sundu

Apple’ın bünyesindeki müzik bulma uygulaması Shazam nihayet iPhone ile iPad arasında senkronizasyona imkan tanımaya başladı. İşte detaylar.

Apple’ın bünyesinde yer alan en popüler bir müzik bulma uygulaması Shazam, iOS’in tümleşik müzik tanıma özelliği tarafından bulunan müziklerin artık aynı Apple kimliğini kullanan cihazlar arasında senkronize edilebilmesi için iPhone ve iPad için uygulamalarını güncelledi. Kullanıcılar, iPhone’daki Kontrol Merkezi’nde bulunan müzik tanıma sayesinde artık müzik keşif geçmişlerini daha kolay takip edebiliyorlar.

Son gelen raporlara göre, bu özelliğin iOS 16’da çalıştığı söyleniyordu. Ancak artık iOS/iPadOS 15 ile çalışan iPhone ve iPad modellerinde de bu özellik kullanılma başlandı. Apple’ın 2018’de Shazam’ı satın aldığını ve 2020’de iOS 14.2’ye yerleşik bir özellik olarak Müzik Tanıma’yı eklediğini belirtelim.

Shazam

Shazam

iPhone kullanıcıları, Shazam uygulamasını indirmeye gerek kalmadan etraflarında ve uygulamalarda hangi şarkıların çaldığını öğrenebilirler. Ayrıca, bir şarkıyı bulmak için Siri veya müzik tanıma özelliğini kullanırsanız, indirmiş olmanız koşuluyla artık onu Shazam uygulamasında tutabilirsiniz. Böylece arşivi daha sonra dinleyebilirsiniz.

Aynı Apple Kimliğini kullanan cihazlarda müzik tanıma ile bulunan şarkıları takip etme özelliği de sisteme ekleniyor. Başka bir seçenek de Shazam ve Apple Music uygulamalarınızın senkronizasyonunu etkinleştirmekti. Bu, zaman içinde çeşitli cihazlardan toplanan Shazam tarafından tanımlanan şarkılardan oluşan bir çalma listesi oluşturmanıza olanak tanıyor. Ancak, tüm şarkılarınızı başka bir uygulama indirmeden tek bir yerde görmek istiyorsanız, bu yardımcı olabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.