Oyun Konsolu Temmuz 11, 2022 17:33

Nintendo Switch Pro Bu Yıl İçerisinde Gelebilir

Nintendo Switch Pro Bu Yıl İçerisinde Gelebilir

Nintendo’nun daha güçlü bir konsol üzerinde çalıştığı söyleniyor. Nintendo Switch Pro bu yıl Zelda: BToW 2 ile çıkışını gerçekleştirebilir.

Geçtiğimiz yıl herkes Nintendo’dan daha güçlü bir konsol beklerken Japon oyun devi sürpriz yapıp karşımıza OLED ekranlı sürüm ile çıkmıştı. Ancak bugün. Nintendo Switch Pro hakkında yeniden konuşmaya başladı. Yeni söylentiler, bu konsolun 2022 yılı içerisinde geleceğini gösteriyor. Hatta bu konsol The Legend of Zelda: BoTW 2 ile aynı zaman diliminde çıkışını gerçekleştirebilir.

Daha önce ortaya çıkan söylentilere göre bu Pro modelde, Lake Lovelace nesil GPU’ları ile Nvidia donanımlarının yer alacak söyleniyordu. Ancak bu söylentiler konsolun geçen yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesinden bahsediyordu. Yine hibrit yapıda olacak olan bu konsolda AMOLED panel, DLSS ve 4K çözünürlük desteği yer alabilir.

Ana modelden çok daha hızlı olacak olan Pro model grafik konusunda da büyük sıçramalar ile gelecek. Fiyat açısından yeni modelin 500 dolar bandında olması bekleniyor. Türkiye pazarına 10.000 TL üzerinde gireceğini düşündüğümüz bu yeni modelin çıkması ile ana modeller köşeye atılmayacak.

Nintendo Switch Pro

Nintendo Switch Pro

Nintendo felsefesi ile yeni oyunlarını eş zamanlı olarak tüm konsollarına getirecek. Şu sıralar Nintendo’nun en büyük yapımlarından biri olacak olan The Legend of Zelda: BoTW 2 merakla bekleniyor. Bu yüzden konsolun oyun ile aynı dönem çıkması çok yüksek ihtimal görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.