Akıllı Telefon Temmuz 11, 2022 10:25

iQOO 10 Pro İçin 200 Watt Hızlı Şarj Doğrulandı! Dünyada İlk

iQOO 10 Pro İçin 200 Watt Hızlı Şarj Doğrulandı! Dünyada İlk

Dünyanın 200 watt hızlı şarj desteğine sahip ilk telefonu için hazır mısınız? iQOO 10 Pro dünyada bir ilki gerçekleştirecek.

Tanıtım tarihi 19 Temmuz olarak açıklanan iQOO 10 Pro görünüşe bakılırsa dünyanın 200 watt hızlı şarj desteğine sahip ilk akıllı telefonu olacak. Bugüne kadar pek çok sızıntıya konu olan bu gelişme iQOO tarafından doğrulandı. Vivo‘nun alt markası olan şirket, iQOO 10 serisi için yayınladığı posterlerde 200 watt hızlı şarj desteğini doğruladı.

iQOO 10 Pro Hızlı Şarj Rekoru Kıracak

200 watt hızlı şarj desteğinin markanın yayınladığı posterin alt kısmında küçük puntolarla ifade edilmesini anlayabilmiş değiliz. Oysa 200 watt şarj desteği bir akıllı telefonda ilk kez yer alacak. Açıkçası şirketin bunun için daha iyi pazarlama araçları kullanmasını beklerdik. Telefonun tanıtımı için önümüzde yaklaşık bir haftalık süre var. iQOO’nun bu önemli gelişme için tanıtım videoları yayınlamasını bekliyoruz.

BMW M-Serisi tarzında bir versiyon daha serinin önemli modellerinden biri olacak. Pro modelin Dimensity 9000+ / Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcilerinden güç alması bekleniyor. 120Hz tarama hızına sahip 3K çözünürlükte ekranın eşlik edeceği telefonda üç kamera yer alacak. Ana ve ultra geniş açılı kameraların 50 megapiksel çözünürlüğünde olması beklenirken, üçüncü kamera telefoto bir sensör olacak.

Tekrardan telefonun hızlı şarj özelliğine dönecek olursak; iQOO 10 Pro’daki 200 watt hızlı şarj destekli pilin 4.550 mAh büyüklüğünde olması bekleniyor. Bu pilin 0’dan yüzde 100’e şarj olması sadece 12 dakikada sürecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.