Akıllı Saat Temmuz 11, 2022 16:33

Apple Watch Düşük Güç Moduna Sahip Olacak

Apple Watch Düşük Güç Moduna Sahip Olacak

Apple’ın yeni planları belli oldu. Apple Watch düşük güç modu ile karşımıza çıkabilir. Son güncelleme ile bu mod herkese gelebilir.

Cupertinolu teknoloji devi WWDC 22 etkinliğinde duyurduğu watchOS 9 güncellemesinden pek bahsetmemişti. Sadece spor modlarına ve kadranlara değinen Apple’ın gizli planlarının olduğu ortaya çıktı. watchOS 9 güncellemesi ile Apple Watch düşük güç moduna sa hip olabilir.

Son gelene bilgilere göreApple Watch, saatin yalnızca zamanı ve hatta bir düğmeye bastığınızda bile görüntülemesini sağlayan bir düşük güç moduna sahip olacak. Saat, şarj %10’a düştüğünde bu modu etkinleştirmeyi teklif ediyor ve içinde saat iPhone ile veri alışverişi yapmayacak.

Yeni mod, bazı uygulamaları ve işlevleri kullanmanıza izin vereceği için muhtemelen bataryayı wearOS tabanlı akıllı saatler gibi uzatmayacak. Ancak yine de bu modu açtığınızda gözle görünür bir batarya tasarrufu sağlayacağınız söyleniyor. Bu modun tüm modellere gelmesi bekleniyor. Ancak baz kaynaklar bu özelliğin sadece Apple Watch Series 8 ve Pro modellerine özel olacağını söylüyor.

Apple Watch Pro

Apple Watch Pro’nun 900 dolar olacağı söyleniyor

Apple yazılımsal bir yenilik sunduğunda genellikle destekleyebilecek tüm cihazlarına bu özelliği getirmek için çalışıyor. Bu yüzden tahminlere göre Apple Watch Series 5 ve sonrası tüm modellerde bu düşük güç modu özelliği yer alacak. Ekim başı nihai sürümünün yayınlanması beklenen watchOS 9 güncellemesi ile iPhone üreticisinin daha farklı yenilikler de sunması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.