Nothing Nereden Geldi? Bu Telefonun Arkasında Kim Var

Bu Nothing nereden geldi. Bu kadar kısa sürede nasıl da en çok konuşulan markalardan birine dönüştü? işte 300 milyon dolar bütçeli şirketin hikayesi…

Şu sıralar mobil dünyasınI yakından takip eden pek çok kişinin aklında “Nereden Geldi Bu Nothing markası?” sorusu olduğunu düşünüyoruz. Bu videoyu çekerek bu sorunun yanıtını aramaya ve Nothing projesinin arkasında kimin olabileceğini ortaya koymaya çalıştık.

Nothing markası geçen yıl 25 Şubat 2021 tarihinde kuruldu. Kuruluşundan belki de birçoğumuzun haberi bile olmadı. Markanın sesini duyurmaya başlaması bir kablosuz kulaklık tanıtımı ile başladı. Nothing bugün ise gündemin ilk sıralarında ve sadece iki gün sonra ilk telefon modelini duyuracak.

Nothing Phone (1)

Longra merkezli olan ve 300 milyon dolar bütçesiyle akıllı telefon duyurmaya hazırlanan Nothing’i Carl Pei kurdu. Bu kişiyi yine birçoğunuz yakından tanıyor. OnePlus’ı kurup bir dünya markasına dönüştüren kişiden söz ediyoruz. Pei, geçen yıl OnePlus’tan ayrılıp Nothing girişimini başlattı. Sanki OPPO, Carl Pei’ya “OnePlus’daki görevini başarıyla yerine getirdin. Şimdi sana yeni bir göre veriyoruz.” demiş gibi değil mi?

Carl Pei sadece 22 yaşındayken OPPO’nun uluslararası pazarlama müdürü görevine getirildi. Genç yaşında bir anda OPPO’da kıdemli bir mevkiye getirilen Pei, OnePlus’ı kursa da, bu firmanın bir OPPO markası olduğu yıllarca konuşuldu durdu.

Pei’in OPPO’daki görevinden ayrılıp sonra OnePlus’ı kurması, burada başarılı süre serüven yaşayıp bu defa Nothing’i kurmasının arkasında ne olabilir? Pei ya gerçekten çılgın biri sürekli adının konuşulmasını istiyor; ya da ona verilen görevi yerine getiriyor. Siz ne derseniz Nothing, OPPO destekli bir marka olabilir mi? Bu sorunun yanıtını arıyoruz. İyi seyirler…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu