IQOO Temmuz 10, 2022 16:18

iQOO 10 Pro Fantastik Özellikler ile Geliyor

iQOO 10 Pro Fantastik Özellikler ile Geliyor

iQOO’nun yeni canavarı iQOO 10 Pro için geri sayım başladı. 19 Temmuz’da tanıtılacak olan bu telefon çok ama çok konuşulacak.

Çin’in önde gelen isimlerinden olan iQOO’dan yeni telefonlar gelmeye devam ediyor. Çinli firma iQOO 10 Pro modelini 19 Temmuz 2022 tarihinde resmi olarak tanıtacağını resmi olarak açıkladı. Bu telefon 200W hızlı şarja sahip olacak ilk telefon olarak tarihe geçecek. Şimdilik bu hızlı şarjın ne kadar hızlı bir sürede şarj edeceği bilinmiyor. Muhtemelen 10 dakika içerisinde tam dolu şarj süresi sunacak.

BMW M-Serisi tarzında bir versiyon da dahil olmak üzere telefonun tasarımı da belli oldu diyebiliriz. 3K çözünürlüğünde AMOLED ekran ile gelecek olan bu telefonun 120 Hz tazelemeye de sahip olması bekleniyor. Dimensity 9000+ ve Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setine sahip olacak olan bu canavarın fiyatı 800 dolar civarında olacak gibi görünüyor.

iQOO 10 Pro

iQOO 10 Pro’nun özellikleri

İlk olarak Çin pazarında satışa sunulacak olan bu telefonun Avrupa pazarına çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor. Türkiye pazarına girmeyen firma, bu modelini de ülkemize getirmeyecek gibi görünüyor. Kamera tarafında oldukça iddialı olacak olan bu modelde 1 inç büyüklüğünde sensörün yer alıp almayacağını kestirmek güç. Ancak iQOO’nun tüm kozunu bu telefonunda kullanması bekleniyor. Bu yüzden telefonun Xiaomi 12 Ultra gibi kamera canavarı olması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.