Akıllı Telefon Temmuz 9, 2022 8:50

Nothing Phone (1) de Şarj Modasına Uyuyuyor

Nothing Phone (1) de Şarj Modasına Uyuyuyor

Sadece birkaç gün uzağımızda olan Nothing Phone (1) kutusunda şarj cihazı olmadan satılacak. Nedeni ise çevresel etkenler.

Nothing Phone (1) cephesinde heyecan giderek artıyor. 12 Temmuz tarihinde resmiyet kazanacak akıllı telefon için ön sipariş süreci de yine aynı tarihte başlayacak. Hem sızıntılar hem de Nothing markası son dönemde telefona dair birçok bilgi paylaştı. Son olarak akıllı telefonun perakende satış kutusu sızdırıldı. Kutunun ortaya çıkan görüntüleri Nothing Phone 1’in şarj cihazı olmadan satışa sunulacağını gösteriyor.

Nothing Phone 1’in yayınlanan bir inceleme videosunda cihazın ambalaj kutusunun geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldığı ve şirketin sürdürülebilir bir geleceği hedeflediği için sıfır plastik kullanıldığı belirtiliyor. Ayrıca video, telefonun geri dönüştürülmüş plastikten ve yine geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapıldığını da doğruluyor.

Nothing‘in geri dönüşüm ve çevresel etkiler konusundaki hassasiyetlerinden dolayı kutu içerisinde şarj cihazı olmayacak. Öte yandan telefon sertifika sitelerinde göre 33 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak, ancak bu şarj cihazının 45 watt’a kadar hızlı şarj desteği sunduğundan söz ediliyor.

Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1) Başlıca Özellikleri

Nothing telefonun ekran altı parmak izi tarayıcısına ve Snapdragon 778G işlemcisinden güç alacağını bir süre önce onayladı. Telefonda 6.55 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip OLED ekran yer alacak.

Sıra dışı arka görünümünde sayısız LED aydınlatma ile donatılan telefonun içerisindeki pil 4.500 mAh büyüklüğünde olacak. Nothing Phone ayrıca iki bellek seçeneğiyle satışa sunulacak. Telefonun 8GB RAM + 128GB versiyonu için belirlenen fiyat 499 €, 8GB RAM + 256GB’lık model ise 549 €’dan satışa çıkacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.