Akıllı Telefon Temmuz 6, 2022 9:36

Xiaomi 200 Megapiksel Çözünürlükü Bir Telefon Hazırlıyor

Xiaomi 200 Megapiksel Çözünürlükü Bir Telefon Hazırlıyor

Yeni gelişmelere bakılırsa Xiaomi 200 megapiksel çözünürlüğünde bir telefon hazırlıyor. 200 megapiksel kameralı telefon Xiaomi 13 olabilir mi?

MIUI kodlarında yer alan bilgilere bakılırsa Xiaomi 200 megapiksel çözünürlüğe sahip bir akıllı telefon geliştiriyor. Bu yönde iddialar aslına bakarsanız yeni değil. Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Digital Chat Statin adlı hesaptan Xiaomi’nin 200 megapiksel kameralı bir telefon hazırlığı içerisinde olduğu bilgisi geçen yıl verildi.  Mevcut durumda akıllı telefonlar için sadece Samsung 200 megapiksellik bir sensör duyurdu.  ISOCELL HP1 adlı bu sensörün yetenekleri kısa süre bir videoda gösterildi.

Xiaomi 200 Megapiksel Kameralı Telefon Hazırlığında

Xiaomiui sitesinin ortaya çıkardığı MIUI kodlarında şirketin 200 megapiksel bir telefon geliştirdiği ortaya çıktı. Bilgiler şimdilik bununla sınırlı. 200 megapiksel kameranın hangi Xiaomi telefonda yer alacağı ise bilinmiyor.

Hatırlatmak gerekirse Xiaomi, 108 megapiksellik sensörü ilk olarak Mi Note 10 serisinde kullandı. 200 MP kamera da yine orta üst segmet bir modelde yer alabilir. Redmi Note 12 Pro bunun için iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Samsung’un geçen yaz duyurduğu 200 megapiksellik kamera 1/1.4 inç sensör büyüklüğüne sahip. HP3 0.56 mikron ile pazarın en küçük piksellerine sahip olan sensör, 8K 30 fps ve 4K 120 fps video kayıt yeteneğine sahip. Öte yandan bu kamerayı kullanan ilk telefon Motorola tarafından duyurulacak. Bir süredir sızıntılara konu olan telefon Motorola Edge 30 Ultra ismiyle çıkış yapacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.