Oyun Haberleri Temmuz 6, 2022 12:58

Red Dead Redemption ve GTA IV Remaster İptal Edildi

Red Dead Redemption ve GTA IV Remaster İptal Edildi

Rockstar Games, GTA 6’ya odaklanmak için Red Dead Redemption ve GTA 4’ün yeniden yapımlarını iptal etmiş gibi görünüyor…

Rockstar Games, Red Dead Redemption ve GTA 4’ün yeniden yapımlarını yani Remastered sürümlerini açıklamamış olsa da, bu projelerin bu yıl oyunculara duyurulacağı söyleniyordu. Ancak son gelen bilgiler firmanın GTA 6’ya odaklanmak için eski ve sevilen yapımlarının Remastered sürümlerini yapmayacağını ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz yıl sunulan orijinal GTA üçlemesinin yeniden düzenlemesiyle ilgili olumsuz geri bildirimlerin ardından Rockstar, bu alanda ağzı yandığı için temkinli davranmak istiyor. Muhtemelen bu iki oyununun da Remastered sürümlerini daha uzun yıllar göremeyeceğiz.

Kotaku’ya göre, Rockstar RDR 2’nin PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümlerini üzerinde de çalışıyor. Yeni nesil grafikler ve daha yüksek FPS değeri ile RDR 2’yi yeni nesil konsollarda oynamak oldukça keyifli olur. Ancak Rockstar Games’in bu konuda net bir açıklamasının olmadığını da belirtelim.

GTA 6

GTA 6

Şimdiye kadar üretilmiş en büyük haritaya sahip olması beklenen GTA 6’nın 2024 yılında çıkması bekleniyor. Firma doğal olarak tüm kaynaklarını bu başyapıt için ayırmış durumda. Yeni nesil konsollara gelecek olan GTA 6’nın yine GTA 5 gibi peynir ekmek gibi satması bekleniyor.

Türkiye’de de yatırımlarına devam eden Rockstar, maalesef ki GTA 6’da şimdilik Türkçe dil desteğine yer vermeyecek gibi görünüyor. Ancak önümüzde 2 uzun yıl var. Bu durum umarız değişir ve GTA 6 Türkçe olarak çıkışını gerçekleştirir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.