OnePlus Temmuz 6, 2022 19:29

OnePlus Nord Markasına Bağımsızlık Kazandıracak

OnePlus Nord Markasına Bağımsızlık Kazandıracak

OnePlus’tan ilginç haberler geliyor. OnePlus Nord markasına görünüşe göre bağımsılık kazandıracak. Nord artık tek başına marka olabilir.

Çinli firmalar farklı yapılandırmalara gitmeye tam gaz devam ediyor. OPPO’nun çatısı altına geçen OnePlus, şimdi de kendi içerisinde ayrışabilir. OnePlus Nord markasının artık sadece Nord olarak konumlandırılayacağı iddia ediliyor. Konu ile ilgili atıfta bulunan kaynaklar; Realme’nin Oppo’dan veya Poco’nun Xiaomi’den ayrılmasıyla Nord’un bağımsızlık kazanacağını söylüyor.

Realme uzun zamandır kendi geliştirmeleriyle gerçekten ayrı bir şirket. Poco, yalnızca yeniden adlandırılan Xiaomi Redmi cihazlarının ortaya çıktığı bir marka. Bu nedenle Nord’un ne ölçüde bağımsız olacağı çok net değil. Muhtemelen Nord kendi başına marka olacak ancak OnePlus’tan beslenmeye devam edecek. Böl parçala yönet politikası izleyen Çinlilerin bu politikasının yakında patlayacağı söyleniyor.

Kaynak ayrıca Nord markasının ürün yelpazesini önemli ölçüde genişleteceğini ve ayrıca kulaklık, TV, akıllı saat ve diğer cihazlar üreteceğini söylüyor. Aynı zamanda, telefon ve TV pazarında Nord’un OnePlus ile rekabetten tamamen kaçınacağı iddia ediliyor.

OnePlus Nord

OnePlus Nord

Bunlara ek olarak, Nord telefonların kendi arayüzlerine sahip olacağı söyleniyor. Markanın telefon serisi her iki yönde de genişleyecek. En uygun fiyatlı model 190 dolar civarında olacak. Amiral gemisi ise 440 dolar olacak. Fiyat açısından farklı politikalar izleyen Çinli firma bakalım karşımıza ne zaman yeni bir marka ile çıkacak? Yoksa bu iddialar birer hurafeden ibaret mi olacak. Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.