Mobil Temmuz 6, 2022 15:55

Moto X30 Pro Kamera Konusunda Çok İddialı

Moto X30 Pro Kamera Konusunda Çok İddialı

Mobil devinin yaklaşan akıllı telefonu Motorola Moto X30 Pro kamera gelişmesiyle gündemde. İşte iddialı özelliğin detayları.

Moto Edge 30 serisiyle mobil pazarda yeniden hayat bulan Motorola, Moto X30 Pro modeli için hazırlıklara geçti. Yaklaşan akıllı telefon taşıyacağı birincil kamera sensörünün bir gelişmesiyle gündeme çıktı. Peki bu birincil kamera ne vaat ediyor? Gelin detaylara göz atalım.

Moto X30 Pro 1/1.22 inç Sensör ile Gelecek

Geçtiğimiz haftalarda, Lenovo China Mobile’ın önemli isimlerinden Chen Jin, Moto X30 Pro’nun olağandışı odak uzaklığına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Oldukça ilgi gören bu gelişmeye bir yenisi eklendi. Şimdi ise Jin, Moto X30 Pro’nun birincil kamerasının 1/1.22 inç sensör ile geleceğini açıkladı.

Moto X30 Pro’nun taşıyacağı bu sensör Xiaomi 12S Ultra’nınki kadar büyük değil. Ancak bu sensörün Samsung’un 200 Megapiksel çözünürlük sunan ISOCELL HP1 sensörü ile eşleşiyor. Böylece Moto X30 Pro, fotoğrafçılık ve video konusunda en üst düzeylerde yer alacak.

Moto X30 Pro

Kamera canavarı akıllı telefonun 200 Megapiksel birincil kameraya sahip ilk akıllı telefon olacağını düşünüyoruz. Kamera sisteminde 30mm, 50 mm ve 85mm odak uzunlukları yer alacak. Ancak ultra geniş açılı sensör kurulumda yer almayacak.

Bu ay içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefon Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 amiral gemisi yonga setini taşıyacak. Telefon 6.67 inç büyüklüğünde ve 144Hz yenileme hızı sunan OLED panel ile parlayacak. Pil sisteminde ise 125W hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasiteli pil yer alacak.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.