Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 5, 2022 20:52

Xiaomi 12S Serisi Tanıtıldı! 1 Yılda 3 Farklı Amiral Gemisi

Xiaomi 12S Serisi Tanıtıldı! 1 Yılda 3 Farklı Amiral Gemisi

Merakla beklenen Xiaomi 12S Serisi ortaya çıktı. Peki yeni seride neler var? Xiaomi 12S Ultra kamera tarafında bize neler sunuyor?

Akıllı telefon pazarında yılın ikinci yarısı hiç olmadığı kadar hareketli bir süreç yaşayacak gibi görünüyor. Zira Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin hız aşırtılmış versiyonu Snapdragon 8+ Gen 1  yonga seti pazara sunuldu ve birçok markanın da bu yonga setine sahip telefonları pazara sunması bekleniyor. İşte bu markalardan ilki de Xiaomi oldu. Xiaomi yeni nesil amiral gemisi modelleri Xiaomi 12S serisi ile dün karşımıza çıktı. Teelfonlar bize ne sunuyor? Yaptığımız haberlerde bunlarda bahsettik.

Bir de sizin için bir video paylaşıyoruz ki; açıkçası bu seriye bu taraftan bakan bir yayın olduğunu da düşünmüyoruz. Açıkçası durum tam olarak şu. Xiaomi, geçtiğimiz yıl 28 Aralık tarihinde yani 2022 yılına sadece 3 gün kala Xiaomi 12 serisi tanıtılmıştı. Aradan 7 ay geçti ve bugün de Xiaomi 12S modelleri ile tanıştık. Görünen o ki; Xiaomi yine bu yılın aralık ayında Xiaomi 13 serisini bizlere sunacak. Yani 3 gün ötelemeli Xiaomi‘nin 1 yıl içinde 3 farklı seri amiral gemisi pazara sunduğunu görüyoruz ki bu inanılmaz fazla bir rakam.

Üreticilerin, yonga seti üreticileri ile bir olup birlikte hareket edip buna göre modeller yapması gerektiğine inancımız tam. Aynı tasarımdaki telefonları (Xiaomi 12S ve Xiaomi 12S Pro) sadece kamera sensörünü ile yonga setini güncelleyerek satışa sunmanın Android ekosistemindeki fiyat düşüşlerinin önünü daha da açacağı ise ortadaki gerçeklerden birisi. Bugün 25 bin TL para verip Xiaomi 12 Pro alan bir kişinin bugün itibariyle telefonunun eskidiğini hissetmesi bu kişilerin Android ekosisteminden de soğumasına sebep oluyor.

Kısacası durum tam olarak şu. Siz ne kadar mükemmel telefonlar yaparsanız yapın. iPhone’dan daha iyi donanımlar ortaya koyarsanız koyun, tüketiciler özellikle ülkemizdeki tüketiciler bir malın ikinci el değerine bakıp ürün alıyor. Bu kadar sık telefon özellikle amiral gemisi telefon pazara sunmak kullanıcıları oldukça zorlayan bir hal almaya başladı. Bununla birlikte üreticilerin de ciddi bir güncelleme sorunu yaşadıklarını görüyoruz. Neyse dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve sizler için hazırladığımız Xiaomi 12S Serisi ön değerlendirme videomuza geçiş yapalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.