Akıllı Saat Temmuz 5, 2022 10:51

Apple Watch Series 8 Daha Büyük Ekran ile Gelebilir

Apple Watch Series 8 Daha Büyük Ekran ile Gelebilir

Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı saati Apple Watch Series 8 için bilgiler gelmeye başladı. Bu model daha büyük ekran ile gelebilir.

Eylül ayında iPhone 14 ile birlikte tanıtılması bekelenen Apple Watch Series 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı. Görünüşe göre Apple bu yılda da ekran konusunda atılımlar yapacak. Analist Ross Young’a göre; bu yıl 45 mm mevcut en büyük model olmayacak. Çünkü Apple’ın 50mm büyüklüğünde bir model üzerinde de çalıştığı söyleniyor.

Hatırlatmak gerekirse 41 mm Apple Watch Series 7 1.691 inç ekran boyutuna sahipken, 45 mm Apple Watch Series 7 1.901 inç ekran boyutuna sahip. Daha büyük ekran, 45 mm Apple Watch Series 7’den 0.089 inç daha fazla diyagonal alan sağlayacak ve mevcut modele göre yaklaşık %5’lik bir artış sağlayacak.

Bloomberg’den Mark Gurman tarafından yayınlanan bir rapora göre ise; vücut ısısı tespiti de bu modelde yer alacak. Ancak Apple Watch SE 2’de bu özelliğin yer almayacağı söyleniyor. Bu yıl karşımıza 41mm, 45mm ve 50mm modelleri ile çıkması beklenen Apple’ın fiyatlandırma konusunda ise nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor.

Apple Watch Series 8’in Series 6 ile aynı Apple S6 yongasını kullanması bekleniyor. Gurman’ın; daha parlak, yani daha büyük bir ekran olacağına inancı tam. 50 mm Apple Watch, sonbaharda dayanıklı modele bağlanabilir. Tüm sızıntıları toplayacak olursak yeni model daha büyük bir ekran, vücut ısısı takibi, pil ve performans yükseltmeleri ve muhtemelen yenilenmiş bir tasarım sunacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.