WhatsApp Temmuz 3, 2022 14:58

WhatsApp Son Görülme ve Çevrimiçi Durum Değişiyor

WhatsApp Son Görülme ve Çevrimiçi Durum Değişiyor

Meta’nın bünyesinde yer alan WhatsApp son görülme ve çevrimiçi durum hakkında yenilikler yapmayı planlıyor. Peki, bunlar nasıl olacak?

Popüler mesajlaşma platformu yenilikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Meta bünyesinde yer alan WhatsApp son görülme ve çevrimiçi durum hakkında yenilikler yapacağını açıkladı. Sızıntıları ile ünlü WABetaInfo, WhatsApp’ın genişletilmiş gizlilik işlevine sahip gelecekteki bir sürümü gibi görünen bir sürümününü ortaya çıkardı.

iPhone için WhatsApp için gelecekteki bir özellik, kullanıcıların son etkinlik durumlarını ve hatta çevrimiçi durumlarını belirli kullanıcılardan veya hepsinden gizlemesine izin verecek. Popüler mesajlaşma uygulaması, “Son görülme durumunuzu” kişi listenizin dışındaki kullanıcılardan gizlemenize olanak tanıyacak. “Son Görülenle Aynı” adlı ayrı bir seçenek, aynı mantığı çevrimiçi durumunuza uygulayacak.

WhatsApp geliştirici ekibi ayrıca mesajlar için bir düzenleme düğmesi üzerinde çalışıyor ve sohbetteki mesajlara tepkileri artırmayı da planlıyor. Bu bazı özellikler şimdiden herkese açık beta test kullanıcılarına sunuluyor. Muhtemelen yaz sonuna doğru bu özellikler herkes için kullanıma sunulacak.

iOS ve Android’de farklı özellikleri test eden Meta, bu test ettiği özellikleri eş zamanlı olarak her iki platform sahiplerine de sunuyor. Global bir mesajlaşma uygulaması olduğu için bunun aslında böyle olması çok normal. Ancak testlerin neden farklı platformlarda yapıldığını kestirmek güç. Bakalım ilerleyen dönemlerde WhatsApp’tan daha başka ne gibi özellikler göreceğiz?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.