Akıllı Telefon Temmuz 2, 2022 11:55

Sony Flyme OS Arayüzünü Xperia Telefonlarda Kullanmaya Hazırlanıyor

Sony Flyme OS Arayüzünü Xperia Telefonlarda Kullanmaya Hazırlanıyor

Sony Flyme OS kullanıcı arayüzünü Xperia telefonlara entegre etmeye hazırlanıyor. Daha önce bu sınırlı bir oranda gerçekleşmekteydi.

Sony, Ekim 2021’de Çinli üretici Meizu ile Flyme OS’un bazı öğelerinin Sony Xperia akıllı telefonlara entegre edilmesini sağlayacak bir anlaşmaya vardı. O zamandan beri, Çin’de piyasaya sürülen Xperia telefonlarda ön yüklü birkaç Flyme uygulamasına yer verildi.  Yeni bir rapora göre Sony Flyme OS arayüzünü akıllı telefonlara tamemen entegre etmek istiyor.

Sony Flyme OS Arayüzüne Geçişe Hazırlanıyor

Halihazırda Çin’de satılan mevcut Xperia telefonlarında uygulama mağazası, e-posta, hava durumu, haber, bilgi widget’ları ve birkaç Flyme OS uygulaması daha ön yüklü olarak yer alıyor. Yakın zamanda Çin’de Sony tarafından yapılan bir ankette kullanıcıların büyük bölümü Xperia telefonlarda tam bir Flyme OS deneyimi istedikleri yönünde görüş bildirdi.

Hem bu anket hem de yayınlanan bazı ekran görüntüleri Sony’nin Flyme OS’u Çin’deki Xperia telefonlara tam anlamıyla entegre etmek istediğinin kanıtı olarak gösteriliyor. Çinli kullanıcılar stok Android deneyimine pek alışık değil. Ülkedeki çoğu akıllı telefon üreticisi Çinli kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre uyarlanmış arayüz ve uygulamalar kullanıyor. Sony’nin Çin’deki az sayıda olan akıllı telefon satışlarını koruması için stok Android deneyiminden uzaklaşması muhtemel görünüyor.

Sony‘nin sadece arayüz değil, mobil biriminde radikal adımlar atması gerekiyor. Yılladır süren tasarımın değişmesi artık kaçınılmaz. Şirketin akıllı telefon ürün yelpazesini çeşitlerindirip, bunları daha düşük fiyattan tüketici ile buluşturması gerekiyor. Bir diğer husus ise pazarlama. Sony Mobile’ın diğer markalar için büyük bir pazar olan Türkiye’den ayrılışını hala anlayabilmiş değiliz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.