Xiaomi Temmuz 1, 2022 13:55

Xiaomi Book Pro MacBook Pro Katili Olacak

Xiaomi Book Pro MacBook Pro Katili Olacak

Xiaomi’nin yakında tanıtacağı Xiaomi Book Pro modeli gösterildi. Bu özellikler ekran tarafında firmanın rakipsiz olmasını sağlayacak.

Xiaomi, Apple’a rakip olmaya tam gaz devam ediyor. Firmanın önümüzdeki günlerde düzenleyeceği etkinlikte Xiaomi 12S ailesinin yanın da bir de Xiaomi Book Pro adını verdiği laptop modelini tanıtacağı ortaya çıktı. Apple’ın MacBook Pro’larını ağlatacak olan bu model ekran özellikleri konusunda rakipsiz olacak desek yeridir. Xiaomi’nin yeni canavarı ince metal gövde, OLED 4K ekran ve Dolby Vision desteği ile gelecek.

Bildiğiniz gibi Xiaomi’nin zaten 3.5K çözünürlüklü ekrana sahip dizüstü bilgisayar modelleri var. Ancak Notebook Pro 2022, 4K ekrana sahip olacak. IPS yerine OLED panel ile gelecek olan bu model özellikle fotoğraf ve video düzenleme işi ile uğraşanların gözde modellerinden biri haline gelecek.

Dolby Vision teknolojisine sahip olacak olan bu model sadece 14.9mm kalınlık ile gelecek. USB-C bağlantısına da sahip olacak yeni canavar fiyat açısından 1000 doların üzerinde olabilir. Oldukça sade, sağlam ve şık bir tasarıma sahip olacak olan Notebook Pro’nun Intel ve AMD CPU’larına sahip olması bekleniyor. Son gelen bilgilere göre bilgisayarda Intel’in 12. nesil işlemcileri ve AMD Ryzen 6000 serisi işlemcileri yer alacak.

Xiaomi Book Pro

Xiaomi Book Pro’nun ekran özellikleri

Grafik birimi tarafında ise henüz bir bilgi yok. Ancak AMD ve Intel’in kendi tümleşik kartları son zamanda performans konusunda tatmin etmeye başladı. Xiaomi fiyatı daha da yükseltmemek için bu GPU’ları kullanabilir. Muhtemelen RTX’li bir sürümü daha olacaktır.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.