Akıllı Telefon Temmuz 1, 2022 16:22

Huawei Mate X3 Tasarımı Şekilleniyor! Peki Tanıtım Tarihi

Huawei Mate X3 Tasarımı Şekilleniyor! Peki Tanıtım Tarihi

Huawei Mate X3 katlanabilir akıllı telefon için uzun bir süre bekleyeceğiz. Tasarım, Mate X2 ile aynı olacak, fakat geliştirmeler olacak.

Huawei’in katlanabilir akıllı telefonları kullanıcılar arasında her geçen gün daha popüler bir hale geliyor. Dikey formda katlanan P50 Pocket, 2022 yılında en çok satan üçüncü katlanabilir telefon olmaya başardı. Yine Mate X serisi modeller daha fazla ülkede piyasaya çıkmayı sürdürüyor. Hemen hatırlatalım, Huawei Mate X2s 39.999 TL indirimli fiyatıyla ön sipariş almaya başladı. Gelelim haberimize konu olan Huawei Mate X3 modeline.

Huawei Mate X3 İçin Bir Yıldan Fazla Bekleyeceğiz

Çinli bir kaynağa göre Huawei’in Mate X serisi bir sonraki katlanabilir telefonu Aralık 2023’te tanıtılacak. Tanıtım tarihi yanlış mı yazıldı bilemiyoruz. Şirketin bir önceki katlanabilir telefonu Mate X2s Mayıs ayında tanıtıldı. Bu durumda bir sonraki Mate X serisi telefon için bir buçuk sene beklememiz gerekecek.

Yine kaynağa göre Mate X3, Mate X2 ile benzer tasarımla gelecek. Telefonda dış ekran kullanımı sürecek,  fakat Mate X3 önceki modele kıyasla hem ekran hem de kasa olarak daha dayanıklı bir hale getirilecek.

Aynı kaynak ayrıca Huawei‘in ağustos ayında Mate 50 serisini duyuracağını aktarıyor. Yakın zamanlı bazı haberlere konu olan telefon serisinde Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 Pro+ modellerinin yer alması bekleniyor. Bu defa Leica destekli kameradan yoksun olacak Mate 50 serisinde 50 megapiksel çözünürlüğünde dev bir sensör kullanılması bekleniyor.

Huawei Mate Xs 2 10.000 TL İndirim ile Türkiye’de!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.