Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 30, 2022 16:37

Xiaomi Redmi Note 11 Serisi Bize Neler Vadediyor?

Xiaomi Redmi Note 11 Serisi Bize Neler Vadediyor?

Xiaomi’nin orta segment pazarındaki yeni yüzü Xiaomi Redmi Note 11 serisi bize neler sunuyor? Serideki 5 telefonun farkı neler?

Akıllı telefon pazarında orta segment pazarının kıyasıya rekabete sahne olduğu bir dönemden geçiyoruz. Üreticilerin bu pazar için geliştirdiği telefonların teknik özelliklerinin artık birçok amiral gemisi modelde bile bulunmadığı ilginç bir süreçten geçiyoruz. Biz de bu noktada tam olarak bu söylediğimizi bizlere sunan Xiaomi Redmi Note 11 serisi için ön inceleme videosu hazırladık ve bu serinin neden bu kadar öne çıktığını sizlerle paylaştık.

Bu segment bir telefonda görmediğimiz 120W hızlı şarj desteği Redmi Note 11 Pro+ 5G modeli ile bizlere sunuluyor. Bu özelliğin Xiaomi 12 modelinde bile olmadığını belirtelim. 120W hızlı şarj desteğinin bu bağlamda Xiaomi 12 Pro modelinde olduğunun da yine altını çizmek gerekiyor. Xiaomi bu noktada kullanıcılarından gelen geri bildirimleri dinliyor ve tüm seride AMOLED ekranlar kullanıyor. Bu da bize sorarsanız yine bu serinin en güçlü yanlarından birisi. Bu serinin yıldızı Redmi Note 11 Pro+ 5G modeli gibi görünse de yaptığımız testlerde Xiaomi Redmi Note 11S modelini de ciddi anlamda beğendik. Zira Xiaomi’nin kullanıcılardan gelen eleştiriler doğrultusunda Redmi Note 11S modelinde 108 megapiksel kamera sensörüne geçiş yaptığını görüyoruz. Bu noktada kullanıcıların Redmi Note 10S kamerasından şikayet ettiklerini de görmüştük.

Redmi Note 11 serisi Android 12 güncellemesi almaya da başlayarak bu noktada kullanıcıların güncelleme taleplerini de karşılamaya başladı. MiUI 13 arayüzünün de kullanıcılara Android 11 ile verildiğini görmüştük. Xiaomi, Android güncellemesi tarafında yavaş bile kalsa; arayüz güncellemesi konusunda rakiplerinin de önünde yer alıyor. Şimdi gelin sizler için hazırladığımız video incelemesini birlikte izleyelim. Yorumlarda favori telefonunuzu da bizlerle paylaşın…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.