WhatsApp Haziran 30, 2022 9:23

WhatsApp Yeni Özellikler Peşinde!

WhatsApp Yeni Özellikler Peşinde!

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp yeni özellikler için kolları sıvadı. WhatsApp’a yakında çok kullanışlı özellikler eklenecek.

Meta’nın bünyesinde yer alan WhatsApp aylar önce emoji tepkilerini kullanıma sundu. Ayrıca firma 2 GB’a kadar dosya paylaştı ve grup sohbeti boyut sınırını dünya çapındaki tüm kullanıcılar için 512 katılımcıya çıkardı. Ama WhatsApp yeni özellikler peşinde koşmaya devam ediyor.

WhatsApp bildiğiniz gibi yanıtlara tepki olarak altı emojiye izin veriyor. WhatsApp Message Reactions’ı kullanmak için özel veya grup sohbetinde bir metin mesajını basılı tutmanız ve ardından görünen altı emojiden birini seçmeniz yeterli oluyor. Ancak WhatsApp bunu genişletmek istiyor. Android için WhatsApp beta sürümünde, artı simgesine dokunduğunuzda klavye etkinleşecek. iOS için WhatsApp beta’yı kullanırken, herhangi bir emojiyi sorunsuz bir şekilde seçip arayabileceğiniz basit bir sürükle ve bırak bölümü var gibi görünüyor.

WhatsApp Yeni Özellikler

Yaklaşan yeni sürümde, klavyedeki herhangi bir emoji ile mesajlara cevap vermek mümkün olacak. WhatsApp, özelliği halihazırda şu sürümleri çalıştıran bazı beta test kullanıcıları için kullanıma sunuyor. Firma şu anda Android ve iOS cihazlarının beta sürümlerinde kullanıma sunduğundan, yukarıda belirtilen özellik kararlı bir sürümde henüz mevcut değil.

Mart ayından bu yana, WhatsApp dahili olarak kendi Memoji/Bitmoji değiştirme setini geliştiriyor gibi görünüyor. Bu, WhatsApp’ın uzun süredir kullanıcıların video görüşmeleri sırasında bir avatar benimsemesini mümkün kılmayı planladığını gösteriyor.

Sonraki bir güncelleme yayınlandığında, görüntülü arama sayfasındaki yeni bir seçenek, aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi anında avatarımıza geçmemizi sağlayacak. Özellik hala geliştirilmekte olduğundan, “Avatara geç” seçeneğine dokunulduğunda şimdilik bir şey açılmıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.