Samsung Haziran 29, 2022 21:27

One UI 5.0 Beta Testleri Başlıyor!

One UI 5.0 Beta Testleri Başlıyor!

Samsung’un yeni arayüzü One UI 5.0 için geri sayım başladı. Yeni arayüz güncellemesinin testleri çok yakında resmi olarak başlayacak.

Google, Android 13’ü destekleyen Pixel modellerinde geçtiğimiz aylarda test etmeye başladı. Ancak Samsung, One UI 5.0 olarak anılacak olan Android 13 tabanlı güncellemesini yakında test etmeye başlayacak. SamMobile’a göre Samsung, önümüzdeki ay Android 13 tabanlı One UI 5.0’ın ilk beta sürümünün yayınlanmasına hazırlanıyor.

Beta sürümü başlangıçta Galaxy S22 serisi için olacak. Daha sonra güncelleme kapsamı diğer amiral gemisi Galaxy telefonları ile genişleyecek. Rapor, ilk beta güncellemesinin Temmuz ayının üçüncü haftasında kullanıma sunulacağını gösteriyor. Samsung, Android 13 güncellemesini yayınlama planlarıyla ilgili hiçbir ayrıntı paylaşmadı. Ancak önümüzdeki ay beta sürümünü alacağımız için Güney Koreli teknoloji firması, bu yılın sonuna kadar kararlı One UI 5.0’ı tanıtabilir.

Muhtemelen ilk beta One UI 5 beta derlemesi istediğiniz kadar sorunsuz olmayacak. Bu yüzden ana cihazınıza yüklememenizi tavsiye ediyor. Kararlı One UI 5.0 güncellemesini ilk önce hangi amiral gemisi Galaxy telefonunun alacağı henüz belli değil. Beta sürümü önce Galaxy S22’ye aktarılacağından, kararlı güncelleme herkesten önce S22 kullanıcılarına ulaşabilir.

Samsung Galaxy S22 fiyatı

Samsung Galaxy S22

Samsung, One UI 5.0 tanıtımının yanı sıra başka önemli duyurularla da meşgul olacak. Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 firmanın bu yıl piyasaya sürülecek olan en önemli ürünleri. Bu yeni nesil katlanabilir telefonların kutudan çıktığı haliyle Android 13 ile geleceğini düşünüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.