Xiaomi Haziran 28, 2022 14:22

Xiaomi 12S Ultra DxOMark Testine Gönderilmeyecek

Xiaomi 12S Ultra DxOMark Testine Gönderilmeyecek

Xiaomi’nin Leica işbirliği ile üretilecek olan telefonu Xiaomi 12S Ultra, DxOMark kamera testine gönderilmeyecek. Peki, neden?

Xiaomi’nin merakla beklenen telefonu Xiaomi 12S Ultra için artık geri sayım resmi olarak başladı. Telefonu yakında tanıtacak olan firma bugün ilginç bir karar aldığını açıkladı. Xiaomi başkanı Lei Jun bugün Leica ile işbirliğinin ayrıntılarını anlattı. Alman menşeli kamera devi Leica ile işbirliğine giden Xiaomi’nin ilginç bir şekilde DxOMark testine telefonunu göndermeyeceği açıkladı.

Lei Jun, şirketin telefonları Almanya’da çok popüler olduğu için bunun Lecia için iç pazarda iyi bir reklam olduğunu söylüyor. Ancak bu telefonun DxOmark testine gönderilmemesi oldukça tepki toplayacak gibi görünüyor. Peki, Xiaomi neden böyle bir karar alma gereği duydu?

Xiaomi 12S Ultra

Bu karar, Xiaomi’nin daha önce DxOMark ile işbirliği yaptığı ve şirketin telefonlarının testlerde beklenenden düşük puan almasından kaynaklanıyor olabilir. Xiaomi 12 Pro modelinin aldığı puan ile rakiplerinin çok gerisinde olması görünüşe göre Xiaomi’nin DxOMark ekibine tavır almasına neden oldu. Muhtemelen Xiaomi testlerden yine düşük puan almaktan korkuyor.

Ancak Leica ile işbirliği yapan Xiaomi’nin rakiplerini ipe dizeceği su götürmez bir gerçek. Muhtemelen Xiaomi 12S Ultra modeli en iyi fotoğraf çeken telefon unvanını çıktığı gibi eline alacak. DxOMark’ın yaptığı testlerin genel geçer bir karar olması da oldukça ilginç. Bu ekibin çok iyi fotoğraf çekiyor dediği telefonların bile gerçekten öyle olmadığına bir çok kez şahitlik yaptık.

Bu yüzden Xiaomi’nin yeni canavarının çektiği fotoğrafları görmeden yorum yapmak çok yanlış olur.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.