Akıllı Telefon Haziran 28, 2022 12:24

Xiaomi 12S Altın Kaplama Leica Kamera ile Geliyor

Xiaomi 12S Altın Kaplama Leica Kamera ile Geliyor

Xiaomi 12S serisi için heyecan dorukta. Son paylaşım telefonun kamera modülünde dikkat çeken bir ayrıntıyı ortaya çıkardı.

Xiaomi 12S serisinin tanıtım tarihinin açıklanmasıyla birlikte heyecan zirveye çıktı. Xiaomi tanıtım tarihine kısa bir süre kala telefon serisi hakkında ardı ardına bilgiler paylaşacak. Resmi hesaptan önce şirketin bir numarası olan Lei Jun, resmi Weibo hesabından iki önemli detay paylaştı.

Bunlardan ilki Xiaomi 12S’in kamera biriminde yer alan özel bir ayrıntıyı ortaya koyuyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun’ın paylaşıma göre Xiaomi 12S’in kamera bloğunun kenarında 23 ayar altın kaplama kullanılıyor.

Xiaomi 12S, Altın Kaplama Kameraya Sahip Olacak

Xiaomi herhangi bir akıllı telefonunda altın kaplamayı son olarak Xiaomi Mi Mix 2 modelinde kullandı. Bu telefonda kamera ünitesi 18K altınla kaplanmıştı. 12S serisinda neredeyse saf altına (24K) yakın bir kaplama kullanılacak.

Xiaomi ek olarak Çin’deki medya temsilcilerine özel davetiyeler gönderiyor. Xiaomi 12S’te Leica destekli kameralar göreceğiz. Xiaomi’nin ilk kez Leica ile iş birliği yapacağı bu telefon serisinin davetiye kutusunda çok özel bir şarap yer alıyor. Leica’nın anavatanı olan Almanya’ya özel Riesling beyaz şarap.

Çinli şirket görünüşe bakılırsa 12S serisini kamera ve işlemci noktasında yükseltecek. Xiaomi ayrıca bununla yetinmeyecek ve malzeme kalitesini da ileri taşımayı hedefliyor. 12S, 12S Pro ve 12S Ultra’dan oluşacak seriye Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.