Mobil Haziran 28, 2022 11:53

Samsung Galaxy A23 5G Performansıyla Göz Kırptı

Samsung Galaxy A23 5G Performansıyla Göz Kırptı

Teknoloji devinin yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy A23 5G, önemli bir gelişmesi ile gündeme çıktı. İşte gelişmenin detayları.

Bu yılın başlarında Güney Kore merkezli teknoloji devinin bütçe dostu akıllı telefonu Samsung Galaxy A23 5G, render görüntüleri ile gündeme çıkmıştı. Şimdi ise akıllı telefon performansı ile yeniden ortaya çıktı. Gelin yaklaşan akıllı telefonun performansına bir göz atalım.

Samsung Galaxy A23 5G Geekbench’te Gözüktü

Geekbench platformunda ortaya çıkan Galaxy A23 5G, performansı hakkında bazı bilgileri aktardı. SM-A236U model numarası ile gözüken akıllı telefon, tek çekirdekli testlerde 674 puan, çok çekirdekli testlerde ise 2019 puan kaptı. Telefon bu başarısını ise taşıdığı Snapdragon 695 yonga setiyle sağladı. Qualcomm’un bu performanslı yonga seti, Adreno 619 grafik işlemcisi ile giriş-orta segmente uygun bir model.

Galaxy A23 5G

Bu bilgilere ek olarak akıllı telefon 4GB RAM ve Android 12 işletim sistemi ile desteklendiği de ortaya çıktı. Samsung’un One UI 4.1 isimli kullanıcı arayüzü ile çalışan telefon, ön kısmında damla çentikli bir kamera taşıyacak. Arkada ise dörtlü kamera sistemi yer alacak. Böylelikle telefonun tasarım açısından A32 ve A52 modellerine benzeyeceğini düşünüyoruz.

Uygun fiyatı ile çıkış yapması beklenen akıllı telefon güvenlik için güç tuşuna monte edilmiş bir parmak izi okuyucu taşıyacak. Yakında çıkış yapması beklenen telefonun Türkiye’ye de uğrayacağı düşünülüyor. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.