Mobil Haziran 28, 2022 13:55

Redmi 10 Prime+ 5G Uygun Fiyatıyla Sevindirecek

Redmi 10 Prime+ 5G Uygun Fiyatıyla Sevindirecek

Xiaomi’nin alt markası, Redmi 10 Prime+ 5G akıllı telefonuyla gündeme çıktı. Akıllı telefon beklentileri karşılayacak. İşte detaylar.

Son zamanlarda mobil pazarda uygun fiyatlı ve performanslı modelleri daha çok görmeye başladık. Bu segmente önemli akıllı telefonlar süren Redmi, yeni bir cihazı ile karşımızda. Şirketin bu yeni akıllı telefonu Redmi 10 Prime+ 5G, performansıyla gündeme çıktı. Gelin bütçe dostu telefonun performans detaylarına göz atalım.

Redmi 10 Prime+ 5G Geekbench’e Çıktı

Kısa bir süre önce Geekbench performans testine giren akıllı telefon, nasıl bir performans sunacağı konusunda izlenimlerini bekleyenlerine aktardı. Sertifikaya göz attığımızda akıllı telefonun tek çekirdekli testlerde 198 puan, çok çekirdekli testlerde ise 1179 puan aldığını görüyoruz.

Telefon giriş seviyesinin gereken bu performansını ise MediaTek’in fiyat performans yonga seti olan Dimensity 700 ile sağlıyor. Yonga setinin içinde bir Mali G57 GPU modeli de yer alıyor. Sertifikada yer alan model 4GB RAM ile destekleniyor. Ancak akıllı telefonun daha farklı RAM ve dahili depolama seçeneklerine sahip olacağını da düşünüyoruz.

Dahili depolama seçenekleri arasında 64GB/128GB gibi değerleri görebiliriz. Sertifikada akıllı telefonun Android 12 işletim sistemine dayalı MIUI 13 kullanıcı arayüzünde işlem yaptığını da gösteriyor.

Telefonun diğer özellikleri arasında 90Hz ekran yenileme hızı, 50 Megapiksel birincil ve 2 Megapiksel portre kamera, 18W hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli pil yer alıyor. Telefonun çok uygun fiyatıyla çıkış yapacağı bildirildi. Umarız ki ülkemize de giriş yapar. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.