Asus Haziran 28, 2022 14:51

Karşınızda Oyun Canavarı Asus ROG Phone 6!

Karşınızda Oyun Canavarı Asus ROG Phone 6!

Asus’un oyun odaklı canavarı Asus ROG Phone 6 kendini göstermeye başladı. Tasarımı bir hayli dikkat çekici olacak gibi görünüyor.

Son dönemde telefon işinde sadece oyun odaklı telefonlar üreterek kendine bir segment oluşturan Asus, 5 Temmuz 2022 tarihinde karşımıza Asus ROG Phone 6 modeli ile çıkacak. Canavar özellikler ile gelecek olan bu telefon bugün kendini soğutucusu ile gösterdi. Oyun telefonundan beklenebilecek her şeye sahip olacak olan bu telefon, donanımı ile de rakipsiz olmayı başaracak.

Telefonda Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti yer alacak. 18 GB RAM ile Android’i coşturacak olan telefonda 165 Hz tazelemeye sahip ekran da yer alacak. Bu ekran 6.78 inç büyüklüğünde AMOLED panel ile gelecek. 512 GB dahili depolama birimi ile dolu dolu bir deneyim sunacak olan telefonda 65W hızlı şarj destekli 5.850 mAh kapasiteli batarya da bulunacak.

Sızdırılan görseller ayrıca, stant görevi görebilen tescilli AeroActive Cooler 6’nın yeni bir versiyonunun yanı sıra bir Devilcase Guardian Lite Plus kasasını da gösteriyor. Sağlam bir yapıda olacağı görünen telefon, soğutucusu sayesinde uzun süren oyun deneyimlerde telefonun bu gibi olmasını da sağlayacak.

Asus ROG Phone 6

Asus ROG Phone 6’nın böyle olması bekleniyor

Fiyat açısından 1000 dolar bandını aşacak olan bu telefonun Çin ve belli başlı Avrupa ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor. Türkiye pazarını pas geçecek olan ROG Phone 6, dünyanın en hızlı telefonu unvanını direkt çıktığı gibi eline alacak gibi görünüyor. Bakalım bu canavar mobil oyunlara takla attırabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.