Akıllı Telefon Haziran 28, 2022 9:18

iPhone 14 Plus Bu Yılın Sürpriz Modeli Olacak!

iPhone 14 Plus Bu Yılın Sürpriz Modeli Olacak!

Apple, iPhone 14 serisiyle birlikte yeni bir stratejiye geçiş yapacak. iPhone 14 Plus şirketin bu yıl ki sürpriz telefonu olabilir.

iPhone 14 serisi iddiaya göre 13 Eylül tarihinde tanıtılacak. Önümüzdeki daha iki buçuk ay var, fakat söz konusu iPhone olduğunda serideki telefonlar her daim gündemin ilk sıralarında yer almayı sürdürüyor. Kısa süre öncesine kadar Apple’ın seride iPhone 14 Max adında yeni bir telefon duyuracağı konuşuluyordu. İddialar Apple’ın satışları beklentilerin altında kalan mini modeli sonlandıracağı, yerine büyük ekranlı bir iPhone hazırladığı yönündeydi. Yeni bir rapora göre Apple’ın isimlendirme konusunda kafa karışıklığı oluşturmaması adına bu telefonu iPhone 14 Plus ismiyle pazarlaması bekleniyor.

iPhone 14 Plus Serinin Yeni Modeli Olacak

Eğer bu telefon “Plus” ön adını alırsa Apple beş yıl sonra yeniden bir iPhone’da bu isimlendirmeyi kullanacak. Apple’ın Plus eklentili son telefonu 2017 yılında piyasaya sürülen iPhone 8 Plus oldu.

iPhone 14’teki Plus model, Pro serisinin altında konumlandırılacak. Dolayısıyla Apple, en üst segmentte konumlandırdığı telefonla daha aşağıda konumlandırdığı telefonda aynı isimlendirmeyi (Max) kullanmak istemiyor olabilir. Hem bu durum iPhone serisine aşina olmayan kullanıcılarda kafa karışıklığına neden olabilir.

iPhone 14 Max fiyatı

Yine yakın zamanlı bir rapora göre iPhone 14 ve 14 Plus‘a mevcut Apple A15 Bionic işlemcisi güç verecek. Pro modellerde ise yeni A16 Bionic’i göreceğiz. Apple’ın çip kıtlığı nedeniyle böyle bir adım atması bekleniyor. Son olarak iPhone 14 Plus’ta 6.7 inç büyüklüğünde bir ekran kullanılacak.

Apple Amiral Gemisi Segmentinde Farkı Açıyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.