HTC Desire 22 Pro Yüksek Fiyatı ile Tanıtıldı

HTC’nin telefon alanındaki faaliyetleri devam ediyor. Firma şimdide 400 dolara satacağı HTC Desire 22 Pro modelini tanıttı.

Telefon işinde uzun süredir faaliyet göstermeyen HTC, geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. Firma geçtiğimiz haftalarda yeni bir telefon tanıtacağının sinyallerini vermişti. Bugün ise 400 dolar fiyat etiketine sahip olan HTC Desire 22 Pro modeli resmi olarak tanıtıldı. Fiyata baktığımızda bu telefonun üst segment olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak durum maalesef ki öyle değil.

Telefon orta segment işlemcisi olan Snapdragon 695 üzerine inşa ediliyor. 8 GB RAM ve 128 GB dahli depolama birimi ile gelen telefonda 6.6 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeye sahip ekran yer alıyor. Kamera tarafında iddialı olan bu telefonda 64 Megapiksel ana, 13 Megapiksel ultra geniş açılı lens ve 5 Megapiksel derinlik sensörü yer alıyor.

 

Kutusundan Android 12 işletim sistemi ve IP67 sertifikası ile çıkan telefonun Türkiye pazarına giriş yapmayacağını belirtelim. Belli başlı Avrupa ülkelerinde satılacak olan bu telefonun yüksek fiyatı ile iş yapması çok zor görünüyor. Çinli rakipleri bu fiyatlara çıktığımızda bize ya üst seviye ya da amiral gemisi bir deneyim sunan telefon ile çıkıyor.

HTC Desire 22 Pro
HTC Desire 22 Pro

HTC’nin telefon işinden artık çekilme vakti geldi de geçiyor bile. LG’nin bile tutunamadığı telefon pazarında HTC’nin bu yüksek fiyatlı telefonları ile işi çok zor görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu