Google Haziran 28, 2022 16:51

Google Hangouts için Yolun Sonu Görüldü!

Google Hangouts için Yolun Sonu Görüldü!

Google’ın büyük bir kesim tarafından kullanılan uygulaması Google Hangouts kapanıyor. Zoom karşısında Google havlu attı.

Google sevilen servislerini kapatmaya devam ediyor. İnternet ve teknoloji devi büyük bir kesim tarafından kullanılan uygulamasını kapatma kararı aldığını açıkladı. Google Hangouts, Workspace işbirliği hizmetinin kullanıcıları tarafından kullanılamaz hale gelmişti. Bunun yerine, Google Chat kullanıma sunulmuştu. Ancak şimdi normal kullanıcılar için de Hangouts kullanıma kapanıyor.

Raporlara göre, Hangouts mobil kullanıcıları yakın gelecekte Chat’e geçmek için teklifler almaya başlayacak. Kasım ayında kapanacak olan uygulama yerine artık Google Chat’i kullanmaya devam edebileceksiniz. Kendi içerisinde bir yapılandırmaya giden Google’ın bu kararı oldukça mantıklı görünüyor. Firma uygulamalarını sadeleştirerek ve yeni bir marka ile karşımıza çıkarak rakiplerine de göz dağı vermeyi başarabilir.

Yapılan açıklamada mevcut kullanıcı sohbetlerinin otomatik olarak Hangouts’tan Chat’e taşınacağı belirtildi. Ayrıca Google’ın hizmeti, kullanıcıların sohbetlerinin kopyalarını Hangouts’tan ücretsiz olarak aktarmalarına olanak tanıyacak.

Geliştiriciler, kullanıcıları Chat’e geçmeye teşvik etmek için doğrudan arama yapma, aynı anda birden fazla görüntü paylaşma ve daha fazlasını içeren yeni özelliklerin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Google Hangouts

Google Hangouts

Google yaptığı açıklamada; “Google Chat, Google Workspace’te modern ve entegre bir deneyim sunuyor. Chat’in geleceği için büyük hedeflerimiz var ve önümüzdeki aylarda doğrudan arama, Spaces’ta hat içi ileti dizisi oluşturma ve birden çok görüntüyü paylaşma ve görüntüleme yeteneği gibi daha da fazla özellik göreceksiniz. Kalan Hangouts kullanıcılarını Chat’e getirmek için bu son adımı atarken, kullanıcıların Chat’i oluşturmak ve ortak çalışmak için güçlü bir yer haline getirmek için yaptığımız sürekli yatırımı takdir edeceklerini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.