Twitter Notes Platforma Yeni Bir Soluk Kazandıracak

Twitter’dan yeni özellikler gelmeye tam gaz devam ediyor. Sosyal medya devi şimdi de Twitter Notes adını verdiği bir özelliği duyurdu.

Meta’nın en büyük rakibi olan Twitter, kullanıcıların notlar şeklinde uzun içerik oluşturmasını sağlayacak yeni bir özelliği duyurdu. Twitter Notes adı verilen bu özellik sayesinde platformu artık daha efektif olarak kullanabileceksiniz. Kullanıcılar “Yaz” sekmesine tıklayarak not yazmaya başlayabilir ve bittiğinde notu tweetlerine gömebilirler.

Bu özellik şu anda Amerika, Birleşik Krallık, Kanada ve Gana’daki küçük bir yazar grubuyla test ediliyor. Bu ülkelerden gönderilen tweet’lerin tüm dünyada okunabildiğini belirtelim. Sadece kullanım alanı kısıtlı. Muhtemelen önümüzdeki ay bu özellik tüm dünya için kullanım sunulacaktır.

Notlar, bir not bağlantısının önizlemesini içeren bir not kartı kullanılarak diğer tweet’lerin yanında zaman çizelgesinde görüntülenecek. Karttaki linke tıklandığında yazanın notu ekrana geliyor. Twitter şu anda yazarların bir not başlığı için 100 karakter ve bir notun gövdesi için 2.500 kelime kullanmasına izin veriyor. Notlar, tweet’ler gibi yorumlar, retweetler veya alıntı retweetleri aracılığıyla etkileşime girilebiliyor. Bir notun yazarı, yayınlandıktan sonra da düzenleyebilir . En üstteki ‘Düzenlendi’ etiketi, okuyucuları bir Notun düzenlendiği konusunda uyaracak.

Yeni özellik yazarların yanı sıra uzun bir hikaye veya bilgi aktarması gereken işletmeler ve bireyler için de faydalı olacak. Twitter şu anda tweet başına yalnızca 280 karaktere izin veriyor ve kullanıcılar uzun bilgileri iletirken ileti dizilerine mesaj gönderiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu