Akıllı Telefon Haziran 24, 2022 8:15

Poco F4 GT, DxOMark’ın Konuğu Oldu! Tam Bir Hayal Kırıklığı

Poco F4 GT, DxOMark’ın Konuğu Oldu! Tam Bir Hayal Kırıklığı

Bir süreden beridir Türkiye’de satışta olan Poco F4 GT, DxOMark sitesinin konuğu oldu. Telefonun pil performansı hayal kırıklığı yarattı.

Xiaomi’nin bütçe dostu oyuncu telefonu POCO F4 GT DxOMARK sitesinin konuğu oldu. Site oyuncu telefonlarını genel olarak kamera tarafında test etmiyor. Bunun yerine telefonları ses, pil ve ekran tarafında masaya yatırıyor. POCO F4 GT’nin pil performans sonucu yayınlandı. Snadpragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alan telefon pil performansıyla kullanıcıları ve satın almayı düşünenleri üzeceğe benziyor.

Poco F4 GT Pil Performansıyla Üzdü

POCO F4 GT’te 4.700 mAh büyüklüğünde bir pil bulunuyor. Bu pil 120 watt hızlı şarjlı bir adaptörle destekleniyor. Pilin dolum süresi kağıt üzerinde 17 dakika görünüyor ki, bu inanılmaz iyi bir sonuç. Gelin görün ki aynı övgüyü pil kullanım senaryosunda göremiyoruz.

Telefon tüm testlerden elde ettiği 63 ortalama puan ile bugüne kadar inceleme altına alınan telefonlar arasında 55. sırada kendisine yer bulabildi. F4 GT, neredeyse tüm senaryolarda, özellikle de müzik akışı sırasında diğer rakiplerinden daha kötü bir pil performansına imza atıyor. Telefon şarj hızı dışında hiçbir incelemeden övgü alamıyor.

Hatırlatmak gerekirse aynı işlemcili Xiaomi 12 Pro da sitenin gerçekleştirdiği pil testinden başarısız olmuştu. Nitekim yapmış olduğumuz incelemede de Xiaomi 12 Pro’nun pil performansı beklentimizi karşılayamadı. Görünüşe bakılırsa Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinin MIUI arayüzü ile henüz tam bir uyumluluk yakalamış değil.

POCO F4 GT’nin bir süreden beridir Türkiye’de satışta olduğunu belirttik. Oyuncu telefonun 12GB RAM / 256GB versiyonu 16.999 TL‘den satılmakta.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.