Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 24, 2022 11:54

Kripto Paralı Telefon: Solana Saga!

Kripto Paralı Telefon: Solana Saga!

Kripto para merkezli telefon Solana Saga tanıtıldı. Amiral gemisi segmentinde yer alan bu telefon tasarımı ile dikkat çekiyor.

Solana Mobile, benzersiz işlevselliğe ve Solana blok zinciriyle sıkı bir şekilde entegre edilmiş özelliklere sahip, web3’te işlem yapmayı ve jetonlar ve NFT’ler gibi dijital varlıkları yönetmeyi kolay ve güvenli hale getiren amiral gemisi Android telefonu Saga’yı tanıttı. Firma ayrıca, yerel Android web3 uygulamalarını etkinleştiren Android için açık kaynaklı bir yazılım araç seti olan Solana Mobile Stack’i (SMS) piyasaya sürdü. Kripto odaklı Solana Saga sunduğu özelikler ile de dikkat çekiyor.

Solana Saga neler sunuyor?

Solana’yı bilmeyenleriniz için; bu firma merkezi olmayan uygulamalar ve pazar yerleri için kripto uygulamaları oluşturan ve geliştiren bir kripto girişimidir. Şirket 2018 yılında kuruldu ve merkezi San Francisco, California’da yer alıyor. Daha önce Osom OV1 olarak adlandırılıyordu ve eski Essential çalışanları tarafından geliştirildi.

Saga, 6.67 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde OLED ekran ile geliyor. Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden beslenen telefonda 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolama birimi yer alıyor. Bu canavar ayrıca, geliştiricilerin Solana cüzdanları ve uygulamaları için zengin mobil deneyimler oluşturmasına olanak tanıyan bir Android çerçevesi olan Solana Mobile Stack’i de içerecek.

Örneğin, Tohum Kasası, cihazda veya mobil tarayıcıda çalışan uygulamalarla etkileşime izin verirken özel anahtarları, tohum sözcüklerini ve sırları uygulama katmanından ayrı tutacak. Ayrıca telefon, Google Play ile birlikte web2 ve web3 uygulamalarına erişim sağlayan, merkezi olmayan uygulamalar için Android’de yeni bir uygulama dağıtım sistemi olan Solana dApp Store’a sahip olacak.

Solana Saga

Solana Saga

Telefonu piyasaya sürmenin amacı, bir blok zinciri veya eşler arası (P2P) ağ üzerinde çalışan Web3 uygulamalarını birleştirmek ve bu amaca ulaşmak için firma, açık kaynaklı bir yazılım araç takımı olan yeni bir Solana Mobile Stack’i de tanıttı. Yerel Android web3 uygulamalarını etkinleştiren Android. SDK, cüzdanlar ve uygulamalar için yeni bir dizi kitaplık sağlayarak geliştiricilerin dünyanın en performanslı blok zinciri Solana’da zengin mobil deneyimler oluşturmasına olanak tanır ve Android ile birlikte çalışacak şekilde tasarlanmış.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.