Akıllı Telefon Haziran 23, 2022 11:46

Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Belli Oldu! Canavar Geliyor

Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Belli Oldu! Canavar Geliyor

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Xiaomi 12 Ultra tanıtım tarihi belli oldu. Xiaomi önümüzdeki hafta paylaşımlara başlayacak.

Xiaomi 12 Ultra tanıtım tarihi belli oldu. Xiaomi’nin Leica olan iş birliğini resmi olarak açıklamasının ardından Xiaomi 12 Ultra’nın temmuz ayı içerisinde duyurulacağı onay almıştı. Çinli kaynaklara göre artık net tarih belirlenmiş durumda.

Xiaomi 12 Ultra Tanıtım Tarihi Netlik Kazandı

Çin bir kaynağa göre Xiaomi 12 Ultra için 5 Temmuz tarihinde bir etkinlik gerçekleşecek. Bu tarihte aynı zamanda Asus ROG Phone 6 görücüye çıkacak. Her iki telefon da Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alacak. Bu durumda Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcili ilk telefonun hangisi olacağını saatler belirleyecek.

Öte yandan Xiaomi, 28 Haziran tarihi itibariyle Xiaomi 12 Ultra’nın resmi tanıtımlarına başlayacak. Xiaomi muhtemelen resmi hesaplar aracılığıyla telefonda işlemci ve kamera başta olmak üzere diğer özellikler hakkında bilgilendirme yapacak.

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra’nın nasıl bir tasarıma sahip olacağı aşağı yukarı netlik kazanmış durumda. Öncülü olan Xiaomi Mi 11 Ultra’dan tamamen farklı bir kamera dizilimi ile karşı karşıyayız. Daha da önemlisi öncül modelde arkaya konumlandırılan mini ekran Xiaomi 12 Ultra’da olmayacak.

Telefonda 6.7 inç büyüklüğünde Quad HD+ çözünürlüğünde LTPO AMOLED ekran yer alacak. ekranın 165Hz tarama hızında çalışacağı, şarj gücünün ise 200 watt olacağı gelen bilgiler arasında. Bu özellikler bazı kaynaklarca abartılı bulunmuyor değil.

Xiaomi 12 Ultra’nın en güçlü yanı kamera özellikleri olacak. Sensör çözünürlükleri  50 megapiksel ana, 48 megapiksel ultra geniş açılı ve 48 megapiksel periskop şeklinde olacak.

Poco X4 GT ve F4 5G fiyatı Sızdırıldı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.