Nothing Haziran 23, 2022 12:02

Nothing Phone Sadece Davetiye ile Satılacak

Nothing Phone Sadece Davetiye ile Satılacak

Herkesin merakla beklediği Nothing Phone için üzücü haber geldi. Bu telefon ilk etapta sadece davetiye ile satışa sunulacak.

İlginç tasarımları ile dikkat çeken Nothing, lansmandan önce kitlelere ulaşmak için bazı parlak pazarlama stratejileri uygulamaya başladı. Son birkaç gün içinde, Temmuz ayında çıkacak olan Nothing Phone (1) hakkında pek çok bilgi sosyal medyada lanse edildi. Şimdi ise şirket, OnePlus’ın piyasaya çıktığında yaptığı gibi yeni telefonunu davetiye yöntemi ile satacağını açıkladı.

Bu ilginç duyuru, şirketin YouTube kanalında yayınlanan ve Tasarım Başkanı Tom’un yaklaşmakta olan telefonunun tasarımını daha derinlemesine incelediği bir video aracılığıyla yapıldı. Şirket, 15 dakikalık videoda yaklaşmakta olan akıllı telefonun üretim sürecini anlatıyor. Şirketin bu ahizenin üretiminde geri dönüştürülmüş alüminyum kullandığını ortaya koyuyor.

Video ayrıca, Nothing’in ürünlerini daha hızlı satmasına ve onlara en çok ihtiyacı olan kişilere ulaşmasına yardımcı olacak davet sistemi satış stratejisini de gösteriyor. Bu sistemde, davetiye sahibi bir kullanıcı, belirli bir süre içinde satın almak için satın alabilir veya başkalarıyla paylaşabilir. Üretim artmaya başladığında dağıtılan davet sayısı da artacak.

Bu strateji yeni piyasaya girecek olan bir firma için oldukça mantıklı. Bu tip firmalar pazarda merak uyandırmak ve reklamını yapmak için bu tip davetiye sistemlerini kullanabiliyor. Nothing Phone’un da davetiye ile satılması telefona olan ilgiyi artıracak gibi görünüyor.

Arka bölümde LED’lere sahip olan bu telefonun 120 Hz tazelemeli AMOLED ekran ile geleceği de açıklandı. Ancak şimdilik telefonda Snapdragon 7 Gen 1 mi yoksa Snapdragon 8 Gen 1 mi kullanılacağı bilinmiyor. Bakalım firma ilk olarak hangi segmenti hedefliyecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.