iPhone Haziran 23, 2022 12:53

iPhone Yine En Çok Satan Telefon Olmayı Başardı

iPhone Yine En Çok Satan Telefon Olmayı Başardı

Apple’ın dünyayı kasıp kavuran iPhone modelleri yine en çok satan telefon olmayı başardı. Tim Cook’un yüzü yıl sonu yine gülecek.

Cupertino merkezli Apple, son yıllarda büyük çaplı yenilik sunmaktansa küçük ama etkili yenilik sunmaya odaklandı. Aslında bu oldukça mantıklı. Çünkü Apple ne yapsa kullanıcıları sorgulamadan eleştirmeden satın alıyor. Hal böyle olunca yıllardır iPhone modellerinin tasarımında büyük bir yenilik görmüyoruz. Counterpoint Research, Apple’ın Nisan 2022’de en çok satan sıralamasıyla küresel telefon pazarına hakim olmaya devam ettiğini açıkladı.

En çok satan telefonlar arasında beş iPhone modeli Nisan 2022’de en çok satan ilk 10’da yer aldı. İlk dört sırayı dört Apple’ın telefonları domine etti. Geçen yılın modeli 13 ise tüm pazarın %5.5’ini alarak en çok satan ürün oldu. Apple Pro Max %3.4 satışla ikinci oldu. Üçüncü sırada %1,8 pay ile Pro yer alırken, iPhone 12 %1,6 pay ile dördüncü sırada yer almayı başardı

Beşinci ve altıncı sıraları %1,5 pay ile Samsung Galaxy S22 Ultra 5G ve %1,4 pay ile Samsung Galaxy A13 almayı başardı. Ardından, %1.4’lük bir puanla yedinci sırada yer alan yeni iPhone’un SE modeli aldı.

iPhone

Sekizinci ve dokuzuncu sırayı iki düşük maliyetli Samsung modeli aldı ve Redmi Note 11 LTE ilk onda yer almayı başardı. Counterpoint Research daha önce Apple’ın 2021’de en çok satan ilk on telefonundan yedisini piyasaya sürdüğünü bildirmişti. Apple’ın yüzü bu yılın sonunda yine gülecek gibi görünüyor.

Tasarımda büyük yenilik yapmayacak olan Apple, bu yıl Pro serisine odaklanacak. Pro modellerinde daha iyi işlemci, daha iyi kamera ve hap şeklinde çentik kullanacak olan Apple bu yıl fiyatları 100 dolar daha artıracak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.