iPhone Haziran 23, 2022 11:54

iPhone 14 Pro Yeni Rengi ile Karşımızda

iPhone 14 Pro Yeni Rengi ile Karşımızda

Apple’ın yeni canavarı iPhone 14 Pro yeni rengi ile karşımıza çıktı. Turuncu rengini sevenler şimdiden para hazırlamaya başlasa iyi olur.

Apple’dan Eylül ayında iPhone 14 ailesini göreceğiz. Bu yıl ana, Max, Pro ve Pro Max olmak üzere dört farklı model tanıtacak olan firma, mini modelini rafa kaldıracak. Renk konusunda son dönemde skalayı genişleten Apple’ın Pro serisine yeni bir renk seçeneğini daha ekleyeceği ortaya çıktı. iPhone 14 Pro turuncu renk seçeneği ile oldukça ilginç bir görünüm sunacak gibi görünüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan kaynaklar iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in siyah, beyaz, mavi, kırmızı, mor ve daha fazla renk seçeneğiyle, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’in ise grafit, gümüş, turuncu ve mor renk seçenekleriyle sunulacağı bildiriliyor. Ana ve Max modelde yine iPhone 13’teki gibi küçük bir çentik yer alacakken, Pro serisinde ise hap şeklinde daha küçük bir çentik kullanılacak.

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro’nun yeni rengi

Pro ve Pro Max modellerinde 48 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera sistemine geçecek olan Apple, 8K çözünürlüğünde video çekme imkanı da sunacak. Apple A16 yonga setinden beslenecek olan Pro serisinin ekran konusunda 120 Hz tazelemeli OLED ekran ile geleceğini belirtelim. Ancak bu modellerde her zaman açık ekranın yer alıp almayacağı belli değil. Apple, Android’de yıllardır olan bu özelliği bakalım bu yıl telefonlarına dahil edecek mi?

Apple’ın bu yıl fiyatları 100 dolar kadar artırması bekleniyor. Küresel çapta yaşanan enflasyon ve çip krizinden dolayı Apple’dan sonra diğer firmalar da fiyat artışına gidecek. Apple’ın yine fiyatlarda belirleyici bir güç olması oldukça ilginç. Rakipler önce Apple’ı bekliyor sonrasında zam yapıyor. Bu yıllardır böyle devam ediyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.