Google Haziran 23, 2022 18:53

Google Pixel 7 Performansı ile Üzebilir!

Google Pixel 7 Performansı ile Üzebilir!

Google’ın yeni canavarı Google Pixel 7 hakkında bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Bu telefondaki işlemci performansı ile üzebilir.

İnternet devi merakla beklenen Google Pixel 7 serisi hakkında çok detay vermeden telefonu geçtiğimiz ay duyurmuştu. Ekim ayında resmi olarak tanıtılıp satışa sunulacak olan bu canavarların özellikleri ise şimdiden belli olmaya başladı. Telefonda söylenene göre Google Tensor 2 yonga seti yer alacak. Bu yonga seti Cortex-A55 çekirdeklerine sahip olacak.

Sızıntılar ayrıca Tensor 2’nin 2+2+4 CPU çekirdek yapılandırmasına sahip olacağını da ortaya koyuyor. İlk Tensor çipinde iki Cortex-X1 çekirdeği, iki Cortex-A76 ve dört A55 vardı.

Gelen bilgilere göre yeni modelde de aynı yapılandırma kullanılacak. Ancak Cortex A76 yerine yeni modelde A78 çekirdeklerinin kullanılacağı söyleniyor. CPU’ya bağlı görevler söz konusu olduğunda, Tensor 2 yonga setinden önemli performans iyileştirmeleri bekleyemeyeceğimiz anlamına geliyor. Orijinal Tensor, geçen yıl piyasaya çıktığında zaten piyasadaki en hızlı yonga seti değildi. Görünüşe göre Google yine performans konusunda ortanın bir tık üstü bir performans sergileyecek.

Google’ın GPU ve diğer donanımlar için ne planladığını hala meraka konusu. Görüntü işleme, Google’ın en önemli özelliklerinden biri konumunda. Bu işlemler ISP ve TPU (Tensor İşleme Birimi) tarafından gerçekleştiriliyor. Muhtemelen Google yapay zeka ve TPU tarafında ciddi atılımlar yaparak kamera performansında iyileştirmeler sunacak.

Google Piel 7

Sıztılan prototip ünite Samsung’un yeni bir ekran paneli olan S6E3HC4’ü içeriyordu. Bu muhtemelen Pixel 6 Pro’nun S6E3HC3 panelinin yerini alacak. Ekran tarafında 1440 x 3120 çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli bir panelin kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Google Premium segmente odaklanmak yerine daha mantıklı olan üst segmente odaklanmaya bu yılda da devam edecek gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.