Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 23, 2022 14:20

Apple Watch Boğulmakta Olan Bir Kadını Kurtardı!

Apple Watch Boğulmakta Olan Bir Kadını Kurtardı!

Apple Watch akıllı saatin kurtardığı hayatlara yenisi eklendi. Bu defa saat, bir kadını boğulmaktan kurtardı. İşte detaylar.

Apple Watch akıllı saatin yalnızca saati göstermekle kalmadığını hepimiz biliyoruz. Taşıdığı teknolojiler ile bilinen akıllı saat, zaman zaman hayat da kurtarabiliyor. Akıllı saat şimdi ise nehir kenarında boğulmak üzere olan bir kadının hayatını kurtardı. Gelin gelişmenin detaylarına göz atalım.

Apple Watch Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor

Columbia Nehri’nde yüzerken nehrin dibindeki kayalara ayağı sıkışan bir kadın, tehlikeli bir durum ile karşı karşıya kaldı. Ayağını kayalıklardan kurtaramayan kadın, nehir içinde sıkıştı ve vücut sıcaklığı gitgide düşüyordu. Çünkü vücudunun yarısı suyun içerisindeydi.

Daha fazla dayanamayan kadın Apple Watch’unun SOS özelliğini açarak ekiplere haber verdi. Hipotermi tehlikesi yaşamaya başlayan kadın ekipler tarafından kurtarıldı. Polisin aktardıklarına göre kadın, yaklaşık 30 dakika boyunca nehirde mahsur kalmış. Güçlükle kurtarılan kadın, Apple Watch olmasaydı hayatını kaybedebilirdi. Çünkü bulunduğu yer çok ıssız ve yanında hiçbir insan bulunmuyormuş.

Apple Watch

Apple’ın bu akıllı saati, kullanıcıların akıllı saatin düğmesinin yan tarafını birkaç saniye basılı tutarak acil servisleri aramasını sağlayan bir SOS özelliği içeriyor. Acil arama veya SOS özelliğinin çalışması için Apple Watch’un aktif bir veri planıyla birlikte hücresel bağlantı desteğine ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır.

Bu akıllı saat aynı zamanda su sıçramasına karşı dayanıklı, yani Apple onları nehirde değil havuzda kullanım için derecelendirmişti. Bu nedenle Apple Watch’un kadın suda mücadele ederken çalışmaya devam etmesi gerçekten dikkat çekici.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.