Akıllı Bileklik Haziran 22, 2022 8:51

Xiaomi Band 7 İçin Önemli Bir Güncelleme Başladı

Xiaomi Band 7 İçin Önemli Bir Güncelleme Başladı

Kısa süre önce Türkiye’de satışa sunulan Xiaomi Band 7 için yeni bir güncelleme başladı. Güncelleme bilekliğe yeni işlevler getiriyor.

Xiaomi’nin yeni nesil bilekliği Xiaomi Band 7 için yeni bir güncelleme başladı. Akıllı bileklik, Çin’de satışa sunulduktan sonra büyük bir ilgi ile karşılaştı. Mi Band 7’nin ilginç bir şekilde henüz küresel duyurusu yapılmadan Türkiye satışı da başladı. Hberimizin devamında akıllı bilekliğin Türkiye fiyatı ve başlıca özelliklerine değineceğiz.

Öncelikle güncellemenin detaylarına göz atalım. Band 7 ve Band 7 NFC için Çin’de 1.16.0.7 sürüm numaralı bir güncelleme başladı. Resmi değişiklik günlüğüne göre, en son yazılım güncellemesi çok sayıda düzeltme ve birkaç yeni özellik getiriyor.

Yeni güncelleme ile giyilebilir bir Xiaomi üründe kullanıcılar nihayet fitness takipçisinin titreşim yoğunluğunu değiştirebilecek. Bu özellik şimdiye kadar yalnızca eşlik eden uygulama aracılığıyla mümkündü. Bu özelliğin önceki nesil modeller için sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.

Güncelleme ile birlikte dahili saat yüzleri de iyileştirildi ve ana ekranda bir öğeye dokunulduğunda ilgili bölüm açılıyor.  Örneğin, saat kadranındaki bir kalp atış hızı rakamına dokunulduğunda kalp atış hızı verileri sayfası açılacak.

Son yeni özellik, fitness hatırlatıcılarının eklenmesidir. Bu da kullanıcıları belirlenen hedeflerine ulaşmaya teşvik etmek için faydalı bir özellik olacaktır.

Güncelleme kapsamında bazı düzeltmeler de mevcut. Yeni güncelleme rastgele yeniden başlatma sorunları, alarm bölümünde yerleşik saat yüzleri metin hizalaması ve ödeme sayfasından çıktıktan sonra parlaklık sorunu (NFC sürümü) için düzeltmeler getiriyor. Son olarak, güncelleme aynı zamanda sistem akıcılığını da optimize ediyor.

Xiaomi Mi Band 7 ön sipariş

Türkiye fiyatı 899 TL olarak açıklanan Band 7’nin özellikleri şu şekilde:

Xiaomi Band 7 özellikleri

 • 1,62 inç büyüklüğünde 490 x 192 piksel HD 2.5D AMOLED dokunmatik ekran, 326 PPI, 500 nit’e kadar parlaklık
 • Android 6.0 ve iOS 10.0 üzeri sürümlerle uyumluluk, Bluetooth 5.2
 • 5ATM 50 metreye kadar suya dayanıklılık
 • Optik kalp atış hızı ve kan oksijen sensörü, altı eksenli hareket sensörü
 • İç ve dış mekan koşuları, bisiklete binme ve ip atlama gibi profesyonel egzersiz modları dahil 120 egzersiz modu.
 • Sürekli kalp atış hızı takibi, sürekli kan oksijen doygunluğu izlemenin yanı sıra 7/24 uyku takibi, Kadın sağlığı takibi vb.
 • Müzik kontrolü, uzaktan kamera kontrolü, hızlı mesaj yanıtlama, gelen arama uyarıları gibi akıllı kontroller
 • AOD destekli 100’den fazla yeni saat yüzü, Mars Süper Duvar Kağıdı içerir
 • Boyutlar: 46,5 × 20,7 × 12,25 mm;Ağırlık: 13,5g; NFC sürümü için 13.8g
 • 180 mAh pil, standart kullanımda 15 güne kadar pil ömrü, şarj süresi yaklaşık 2 saat
 • Bileklik malzemesi: TPU; Bilek tokası malzemesi: Alüminyum alaşım
 • Ayarlanabilir bilek kayışı uzunluğu: 160-224mm
 • Kayış Renkleri: Beyaz, siyah, mavi, pembe, yeşil ve turuncu

Xiaomi Band 7 Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.