Android Haziran 22, 2022 21:22

Samsung Çerçevesiz Ekranlı Telefonlar Üretebilir

Samsung Çerçevesiz Ekranlı Telefonlar Üretebilir

Güney Koreli teknoloji devi Samsung çerçevesiz ekranlı telefonlar için düğmeye bastı. Yeni teknoloji ekran konusunda devrim yaratacak.

Ekran konusunda rakiplerine taş çıkaran Samsung’dan yeni bir teknoloji geliyor. Samsung çerçevesiz ekranlı telefonlar için düğmeye bastı diyebiliriz. Güney Koreli firma, esnek OLED panelleri lamine etmek için şimdi olduğundan daha fazla çerçevesiz akıllı telefon oluşturmasını sağlayacak yeni bir yöntem geliştirdi.

Bu yeni teknoloji tutkal uygulama yöntemine dayanıyor. Firma yapışkan bant kullanmak yerine yapıştırıcıyı püskürterek uygulanıyor. Bu yeni yöntemin en büyük avantajı ise daha ucuz olmasının yanında ekranların kalınlığını azaltmanıza olanak tanıması. Daha önce, bu yöntemle Samsung, menteşeler gibi çeşitli alanlardan yapıştırıcı sızması sorunuyla karşı karşıya kaldı, ancak şirket bunu çözdü.

Şu anda Samsung, teknolojiyi test etmek için ekipmanın tam üretime başlamasını bekliyor. Telefonların ne zaman yeni paneller alabileceği henüz belli değil. Muhtemelen bu yöntemin gelişmesi için 2-3 yılın geçmesi gerekiyor. 2025 yılında yeni ekran teknolojilerini sunmasını beklediğimiz Samsung’un bu teknolojiyi ilk olarak Galaxy S serisinde deneyeceği aşikar. Ancak firma risk almak istemeyerek bunu ilk olarak orta segmentte de kullanabilir.

Samsung Çerçevesiz Ekranlı

Samsung Çerçevesiz Ekranlı

 

Samsung’un ekran konusundaki başarısı ortada. Bu teknolojileri TV’den mobil alana aktarma konusunda elini taşın altına fazlasıyla koyan Samsung’un yeni canavarlarında yeni teknolojileri ile rakiplerine korku salması bekleniyor. Bakalım bu yeni teknolojileri ne zaman göreceğiz?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.