Xiaomi Haziran 22, 2022 12:54

Redmi Başkanı Xiaomi 12 Ultra Kullanıyor

Redmi Başkanı Xiaomi 12 Ultra Kullanıyor

Xiaomi’nin CEO’sundan sonra bir haber de Redmi başkanından geldi. Redmi’nin CEO’su da Xiaomi 12 Ultra modeline geçiş yaptı.

Xiaomi Group Çin Başkanı ve Redmi markasının Genel Müdürü Lu Weibing, Redmi Note 11T Pro+ telefonunu Xiaomi 12 Ultra ile değiştirdiğini resmi olarak açıkladı. Xiaomi CEO’sundan sonra Redmi’nin de başkanının bu modele geçmesi heyecanı artırıyor diyebiliriz.

Temmuz ayında tanıtılacak olan Xiaomi 12 Ultra’nın en önemli özelliğinin Leica uzmanlarının katılımıyla oluşturulan kamerası olacağı da doğrulandı. Kamera, özel görüntü algoritmalarının yanı sıra çeşitli Leica fotoğraf ve video filtreleri ile gelecek. Xiaomi’nin yeni canavarı, ana kamera, ultra geniş açı ve periskop telefoto lens alacak. OIS optik görüntü sabitlemeyi destekleyecek. Bu model firma tarihindeki en iyi kameralı telefon olacak. Bu model DxOMark testinde liderliği eline alacak gibi görünüyor.

Xiaomi’nin yakında tanıtacağı yeni canavarı, optimum performans, güç tüketimi ve ısı dağılımı dengesi için Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden beslenecek. RAM tarafında 12 GB RAM ve 16 GB RAM ile gelecek olan telefon bu yıla damgasını vurmayı başaracak.

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi CEO’su Lei Jun, daha önce Leica kameralı Xiaomi 12 Ultra’nın beraberinde küçük sürprizleri de getireceğini açıkladı. Bu küçük sürprizler arasında 200W hızlı şarj desteğinin yer alması bekleniyor. Ekran tarafında 144 Hz tazelemeli Samsung imzalı AMOLED ekran ile gelmesine kesin gözüyle bakılan telefon 1000 dolar bandını aşacak. Kur ve vergilerden dolayı Türkiye pazarını pas geçecek olan bu model bakalım kamerası ile nasıl bir şov yapacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.