iPhone Haziran 22, 2022 11:51

iPhone Yedek Parça Sorunu Yaşıyor!

iPhone Yedek Parça Sorunu Yaşıyor!

Rusya’da Apple’ın başı dertli. iPhone yedek parça sorunu Apple’ın müşterilerinin mağdur olmasına neden oluyor. İşte detaylar.

Rusya’da Apple ile ilgili sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Rusya’ya karşı yaptırım uygulayan Apple, şimdi de müşterilerinin mağdur olması ile karşı karşıya. Rus yetkili Apple servis merkezlerinde, Apple ürünlerini onarmak için gerekli iPhone parçalarıyla ilgili sorunlar yaşıyor. iPhone yedek parça sorunu, iPhone sahiplerini olumsuz bir şekilde etkileyecek gibi görünüyor.

Izvestia muhabiri iPhone 12 Pro Max’in pilini ve ekranını değiştirmek artık mümkün mü? sorusunu yetkili servise yöneltti. NB Servisi, şu anda iPhone 12 serisi için pil bulunmadığını ve değiştirme süresinin teslimat dahil ortalama üç ila beş iş günü arasında olabileceğini söyledi. Şirket temsilcisi, ” Daha önce arama gününde pili değiştirmek mümkün olsaydı, şimdi lojistik kesintiye uğradığı için süreç belirgin şekilde daha karmaşık hale geldi.” ifadelerini kullandı.

Re:Store servis merkezi, pillerin stokta olmadığını söyledi. Ayrıca telefonu bırakıp beş ila yedi iş günü beklemek gerekecek. Ancak bu süre kesin değil. Yani bu süre daha da artabilir. M.Video servis merkezi, tüm yedek parçaların bugün siparişe göre yapıldığını ve onarımlar için bekleme süresinin gecikebileceğini onayladı.

iPhone 11 Türkiye

iPhone 11

Apple ekipmanlarıyla yapılan tüm çalışmalar artık yalnızca garanti kapsamında gerçekleştiriliyor. McLabs, şirketin ekranı hemen değiştiremeyeceğini söyledi. Telecom Daily CEO’su Denis Kuskov da sorundan şikayetçi. Kuskov, “iPhone’a bakım yapmak çok zor. Çünkü bunların bileşenleri gerçekten bitti ve kullanıcıların şu veya bu parçayı değiştirmek için çok uzun süre beklemesi gerekiyor.” dedi. Sorunun önümüzdeki iki ay boyunca devam etmesini bekliyor.

Bazı Rus perakendeciler, paralel ithalat yoluyla ithal edilen iPhone 13’leri satmaya başladı bile. Görünüşe göre Apple’ın Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar teknik servis dışında pek hissedilmeyecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.