iPhone Haziran 22, 2022 15:23

iPhone 14 ile Samsung Turnayı Gözünden Vurdu

iPhone 14 ile Samsung Turnayı Gözünden Vurdu

Apple’ın Eylül’de tanıtacağı iPhone 14 ailesi görünüşe göre Samsung’a yarayacak. Cupertinolu firma ekranda Samsung’u tercih edecek.

Cupertinolu Apple bir aksilik yaşanmaz ise Eylül ayında ortalama 100 dolar zam yaparak yeni modellerini tanıtacak. iPhone 14 ailesinin tanıtımına yaklaştıkça telefonlar hakkında yeni bilgiler de gelmeye başladı. Bugün Koreli kaynaklardan gelen bir rapor, Apple ve Samsung Display’in planlarını ortaya çıkardı.

ETNews’e göre , Samsung Display, tüm iPhone 14 serisi modelleri için 80 milyon panel tedarik edecek. Rapor, panellerin seri üretiminin ve teslimatının yılın 3. çeyreğinde başlamasının beklendiğiyle devam ediyor. Bu yıl Apple’dan dört toplamda dört, iki üst seviye Pro modeli ve iki normal model bekleniyor. Ana, Max, Pro ve Pro Max olarak isimlendirme yapacak olan Apple’ın bu yıl mini serisini rafa kaldıracağını söyleyebiliriz.

6.1 inç ve 6.7 inçlik modellerin ekranları Samsun tarafından tedarik edilecek. Bu panellerin 38,17 milyonunun hem giriş seviyesi iPhone 14’e hem de en üst seviye iPhone 14 Pro Max’e tahsis edileceği bildirildi.

iPhone 14 serisi, LTPS-TFT tabanlı OLED panelleri ve LTPO-TFT tabanlı OLED’leri kullanacak. Hangisinin hangi modele yönelik olduğu belli değil. Yakın tarihli bir başka raporda , Apple’ın yaklaşmakta olan diziliş için de BOE OLED panelleri kullanması bekleniyordu. Apple’ın bu hafta yeni serisi için BOE’nin OLED panellerini değerlendirdiği bildiriliyor. Eğer BOE, Apple’ın standartlarını karşılayabilirse ana ve Max modellerde BOE imzalı ekranlar görebiliriz.

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro’nun tasarımı böyle olacak

Apple işini şansa bırakmamak için Pro serisinde Samsung’un panellerini kullanacak. 120 Hz tazelemeye sahip olacak olan bu ekranların en iyi görüntüleme deneyimini sunması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.