Samsung Haziran 22, 2022 13:50

Galaxy S23 Ön Kamera Konusunda Atılım Yapacak

Galaxy S23 Ön Kamera Konusunda Atılım Yapacak

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S23 ile ön kamera tarafında atılım yapması bekleniyor. Selfie canavarı olabilir.

Samsung uzun bir süredir kamera konusunda maalesef ki elini taşın altına koymuyordu. Galaxy S22 ailesi ile vites yükseltmeye başlayan firma asıl bombasını Galaxy S23 ile patlatacak gibi görünüyor. Galaxy Club’a göre Güney Koreli şirket, Galaxy S23’ün ön kamerasında önemli bir yükseltme planlıyor. Geçtiğimiz birkaç yılda Samsung, Ultra olmayan modellerinin çözünürlüğünü değiştirmedi. Ancak bu durum 2023 yılında değişecek.

2019 yılında piyasaya sürülen Galaxy S10, 10MP çözünürlüğe sahip bir ön kamera ile geldi. Bu, 8MP sensöre sahip Galaxy S9’a göre güzel  bir gelişmeydi. Samsung, şimdiye kadar Galaxy S serisi telefonların ön kamera çözünürlüğünü iyileştirmedi. Örneğin, 3 yıl sonra, Galaxy S22 ve S22+ hala 10MP çözünürlüğe sahip bir ön kameraya sahip.

Samsung’un Galaxy S23 ve S23+’a 12 megapiksel çözünürlüklü bir ön kamera getirmeye karar verdiği söyleniyor. Böylece 2019’dan beri bir üst modelde yapılan ilk çözünürlük yükseltmesi olacak. Ancak 12 MP ön kameranın ekranın altına yerleştirilip yerleştirilmeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok. Ekran içi kamerayla ilgili söylentiler bir süredir internette dolaşıyor. Bu teknolojinin ilk olarak Samsung’un yıl sonuna doğru tanıtacağı katlanabilir telefonlarında olacağı söyleniyor.

Galaxy S23

Galaxy S23’te ön kameralar şov yapacak

Samsung Galaxy S23 serisi modellerde karşımıza çıkması beklenen bir diğer özellik ise optik görüntü sabitleme teknolojisi. OIS artık ön kameraya da gelebilir. 2023’ün ilk ışıklarında tanıtılması beklenen yeni serinin Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden beslenmesi bekleniyor. Samsung uzun bir süre Exynos yonga setlerini amiral gemisi modellerinde kullanmayacak gibi görünüyor.

Tasarımsal açıdan ise Samsung’un artık bir yenilik yapması gerekiyor. Aksi durumda çok büyük tepkiler toplayabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.