Teknoloji Haziran 22, 2022 18:33

Apple AR Kaskları iPhone’un Yerini Alabilir

Apple AR Kaskları iPhone’un Yerini Alabilir

Apple AR kaskları ile ilginç bir politika izleyebilir. Yakında tanıtılacak olan bu ürünün iPhone’un yerini alabileceği söyleniyor.

iPhone üreticisi şimdilerde AR işine girmek istiyor. Apple AR işine girerek sektöre yeni bir soluk kazandırabilir. Ancak bu ucuz bir iş olmayacak. AR kaskların fiyatları 1000 dolar seviyesinde olması bekleniyor. Niş bir kitleye hitap edecek olan bu kaskların iPhone’un yerini alabileceği söyleniyor.

AR/VR başlıklarından farklı olarak, Apple’ın AR gözlükleri, mevcut hibrit gerçek aynalardan ziyade %100 AR teknolojisi sunan farklı bir ürün olacak. AR/VR kulaklıkları, Apple tarafından büyük umutlar besliyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından hazırlanan bir araştırma raporuna göre, AR/VR Apple için çok önemli bir stratejik ürün olacak. Apple CEO’su Cook, AR’nin 10 yıl içinde iPhone’un tamamen yerini alacağını umuyor.

Apple’ın AR cihazları için ürün konumlandırması, Mac düzeyinde bilgi işlem yetenekleri sağlayabilmesi olacak. Ayrıca bağımsız olarak da çalışacak. Yani iPhone’a bağlı olmayacak. Ayrıca evrensel uygulamaları destekleyecek. Analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple’ın hedefi 10 yıl içinde iPhone’u AR ile değiştirmek olacak diyor Şu anda iPhone’un 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı var, bu da Apple’ın 10 yıl içinde en az 1 milyar AR cihazı satacağı anlamına geliyor.

Apple Artırılmış Gerçeklik

Apple Artırılmış Gerçeklik

Apple’ın bu kaskaları 2023 yılında tanıtması ve 2024 yılında satışa sunması bekleniyor. iPhone gibi pahalı bir ürün olacak bu kaskların Türkiye fiyatını tahmin bile etmek çok zor olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.