AMD Ryzen 7000 Serisi İşlemciler için Tarih Verildi

Uzun zamandır beklenen AMD Ryzen 7000 serisi işlemciler için beklenen tarih verildi. Seri Intel’e büyük rakip olacak. İşte detaylar.

AMD’nin yeni canavar işlemcileri AMD Ryzen 7000 geçtiğimiz dönemlerde tanıtılmıştı ancak ne zaman geleceği tam olarak belli değildi. Şimdi ise AMD’nin kendisinden bilgiler geldi. Bilgilere göre şirket, yakın bir tarihte yeni işlemcilerini piyasaya sürecek. Gelin detaylara göz atalım.

AMD Ryzen 7000 Serisi İşlemciler Yıl Sonu Geliyor

AMD’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Müşteriden Sorumlu Genel Müdürü Saeid Moshkelani, kırmızı ekibin 3D V-Cache destekli Zen 4 mimarili Ryzen 7000 serisi işlemcileri 2022’nin sonunda piyasaya süreceklerini açıkladı. Bu canavar işlemciler Intel’in bu yıl piyasaya süreceği 13. nesil Raptor Lake işlemcileri hedef alacak.

Şu anda piyasada Ryzen 7000 serisi işlemciler mevcut ancak bunlar Zen 3 mimarisi ile sınırlı. Asıl beklenen işlemciler ise işte bu yıl sürülecek olan Zen 4 mimarili ve 3D-V Cache destekli Ryzen 7000 serisi işlemciler. Artık AMD’nin de bu konu hakkında noktayı koymasıyla birlikte bu seriyi uzun zamandır bekleyenler bir rahatlığa erişmiş durumunda.

AMD Ryzen 7000

Şu anda piyasada mevcut olan Ryzen 7 5800X3D en hızlı oyun işlemcileri olarak yer almakta. Hatta Moshkelani bu işlemci hakkında şu yorumlarını aktardı:

“Ryzen 7 5800X3D piyasadaki en iyi oyun işlemcisidir. V-Cache teknolojisinin bizim için yaptıklarından gurur duyuyoruz ve bunu bu yıl ve gelecek nesilde Ryzen 7000 serisinde sunacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu