Telegram Haziran 21, 2022 9:48

Telegram Premium Özelelikleri Belli Olmaya Başladı

Telegram Premium Özelelikleri Belli Olmaya Başladı

Telegram’ın ücretli servisi Telegram Premium için yeni bilgiler ortaya çıktı. Para ödeyenlere işte bu ayrıcalıklar sunulacak.

WhatsApp’ın gizlilik politikasının çok tepki toplamasından sonra Telegram’ın yıldızı bir anda parlamıştı. Telegram dünya çapında 700 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Bu duyurudan sonra bir de Telegram Premium hizmetinin detayları açıklandı. Abonelik sistemine dayalı olan bu sistem ile para ödeyenlere bir takım ayrıcalıklara sahip olacak.

Telegram Premium özellikleri neler?

Ücretsiz kullanıcılar 2 GB’a kadar olan dosyaları yükleyebilirken, premium kullanıcılar 4 GB’a kadar olan dosyaları yükleyebilecek. Premium kullanıcılar ayrıca medya ve dosyaları mümkün olan en hızlı şekilde indirebilecekler. Premium aboneler 1000’e kadar kanalı takip edebilecek. Ayrıca her biri 200’e kadar sohbet içeren 20’ye kadar sohbet klasörü oluşturabilecek. Bunlara ek olarak herhangi bir Telegram uygulamasına dördüncü bir hesap ekleyebilecek, ana listede 10 sohbeti sabitleyebilecek ve 10’a kadar favori çıkartmayı kaydedebilecek.

Aboneler ayrıca 400’e kadar GIF’i favorilerine ekleyebilecek. Telegram Premium, uygulamanın her zaman özel bir klasörde açılması için varsayılan sohbet klasörünü değiştirme olanağı sunacak. Premium kullanıcılar, dinleyebilecekleri bir durumda değillerse, kendilerine gönderilen sesli mesajların metin halinde de okuyabilecek.

Premium kullanıcıları, her ay güncellenecek tam ekran animasyonlu premium çıkartma koleksiyonuna erişebilecek. Ayrıca daha fazla metin tepkisi emojisine de erişebilecekler. Premium kullanıcıların animasyonlu profil resimleri, sohbetler ve sohbet listesi de dahil olmak üzere uygulama genelinde görünecektir. Premium kullanıcılar, Telegram’a desteklerini göstermek için sohbet listesinde, sohbet başlıklarında ve gruplardaki üye listelerinde adlarının yanında özel bir rozet alacaklar. Son olarak, premium kullanıcılara Genel kanallarda reklam gösterilmeyecek.

Türkiye’de yere fiyatlandırma yapmayan Telegram bu aboneliği için aylık 94.99 TL gibi saçma bir fiyat talep ediyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.