iPhone Haziran 21, 2022 16:53

iPhone 14 Panelleri BOE’ye Emanet Olabilir

iPhone 14 Panelleri BOE’ye Emanet Olabilir

Apple’ın iPhone 14 ailesinde BOE’nin panellerini kullanacağı söyleniyor. BOE’nin bu konuda aksiyon alması için tam 1 ayı var.

Apple ile BOE’nin yıldızı bildiğiniz gibi bir türlü barışamıyor. Ancak bu yıl rüzgar BOE’nin arkasından esecek gibi görünüyor. Son gelen bilgilere göre iPhone 14 için BOE’den panel alınacak. Ancak Apple’ın doğal olarak yine şartları var. Eğer BOE bu standartları karşılayamazsa iş yine LG’ye kalacak.

İddiayı ortaya atan kaynaklar, Apple’ın Çinli dev tarafından üretilen panellerin test görüntülerini bu hafta kadar erken test etmeye başlayacağını söylüyor. Her şey yolunda giderse BOE bir ay içinde onay alacak ve Temmuz veya Ağustos aylarında seri üretime başlayacak.  Aynı zamanda yeni iPhone’lar için de panel tedarik edecek olan Samsung ve LG, bu ayın sonunda yani önümüzdeki günlerde üretime başlayacak.

BOE’nin hilesi şirkete hala çok pahalıya mal olabilir. Kaynak, muhtemelen Apple’a yeni iPhone’lar için yalnızca 5 milyon panel tedarik edecek. Bu iPhone’ların hangi ülkelerde satışa sunulacağı ise bilinmiyor. Bu yıl ana, Max, Pro ve Pro Max modellerini tanıtacak olan Apple’ın, BOE’nin panellerini ana ve Max modellerinde kullanması bekleniyor.

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro

Ana modellerde Apple A15 yonga setini kullanmaya devam edecek olan Apple, Pro serisinde Apple A16 yonga setini kullanacak. Ayrıca Pro modellerde 48 Megapiksel sensör, 120 Hz her zaman açık ekran ve hap şeklinde çentiğin de yer alacağı söyleniyor. Fiyatları bu yıl 100 dolar artıracak olan Apple bakalım tasarımsal açıdan sızıntıların aksine bambaşka bir tasarım ile karşımıza çıkacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.