Akıllı Telefon Haziran 19, 2022 8:58

Xiaomi 12 Ultra Karşınızda! En Net Bakış

Xiaomi 12 Ultra Karşınızda! En Net Bakış

Xiaomi 12 Ultra bugüne kadarki en net haliyle karşınızda. Leica logolu devasa kamera modülünde kaç sensör yer alacak? İşte özellikler…

Xiaomi 12 Pro ne yazık ki diğer rakipleriyle kamera rekabetine dahil olmadı. Dolayısıyla pek çok kişinin gözü kulağı temmuz ayında tanıtılacak Xiaomi 12 Ultra modelinde. Xiaomi ve Leica iş birliğinin resmiyete kavuşturulmasının ardından Xiaomi 12 Ultra’nın önümüzdeki ay tanıtılacağı onay aldı. Fakat Xiaomi henüz kesin bir tarih zikretmiş değil.

Tanıtım tarihi yaklaştıkça telefon hakkında sızıntıların arttığını görüyoruz. Teknik özellikleri büyük ölçüde netlik kazanan telefonda özellikle kamera birimi Xiaomi Mi 11 Ultra’dan çok farklı olacak. Arkadaki mini ekranı Xiaomi 12 Ultra’da olmayacak. Ayrıca daha iyi dizayn edilen bir yuvarlak kamera modülü ile karşı karşıyayız.

Xiaomi 12 Ultra Özellikleri

Yayınlanan son görüntüye bakılırsa telefonun arkasında üç kamera ve bazı yardımcı sensöler olacak. Bu kameralar 50 megapiksel ana, 48 megapiksel ultra geniş açılı ve 48 megapiksel periskop şeklinde olacak. zoom kamerası 120 kata kadar yakınlaştırma gerçekleştirebilecek. Xiaomi 12 Ultra’nın bu kamera birimi ile DxOMark’taki zirveyi yeniden alacağı iddia ediliyor. Ayrıca Leica’nın yazılım tarafında kameraya neler kattığını da heyecanla bekliyoruz.

Telefona Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek. Telefonda 6.73 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde Samsung üretimi E5 AMOLED ekran yer alacak. Uyarlanabilir 120Hz tarama hızına sahip bu ekran aynı zamanda parmak izi tarayıcısına ev sahipliği yapacak.

120 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.900 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefon kutudan Android 12 / MIUI 13 sürümüyle çıkacak.

 

Xiaomi Band 7 Peynir Ekmek Gibi Satıyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.