Kripto Para Haziran 19, 2022 12:54

Kripto Paralar Çakıldı! Nasıl Toplanacak?

Kripto Paralar Çakıldı! Nasıl Toplanacak?

Bu zamana kadar şişen kripto paralar çakılmaya başladı. Bitcoin de dahil olmak üzere tüm kriptolarda ciddi bir düşüş yaşanıyor.

Pandemi döneminde kripto paralar bildiğiniz gibi şaha kalkmıştı. Bir kişinin tweet’i ile yükselip inen bu güvensiz para birimleri için bugün kötü haber geldi. Tüm kripto para birimlerinde ciddi düşüşler yaşanıyor. Bu para birimlerinin en ünlüsü bitcoin’in 20.000 doların altına düşmüş ve herkesi korkutmuştu. Ancak bu düşüş devam etti ve 18.000 dolara kadar geriledi.

Dünya çapında en ünlü ikinci kripto para birimi olan Ethereum ise 888 dolara düştü. 1000 doların altına gerilemeye başladığında herkes bunun geçici olduğunu düşünüyordu. Ancak şu sular 800 dolar bandında gezinmesi herkesi endişelendirmeye başladı. Bir haftada yüzde 35 gibi oldukça ciddi bir değer kaybı yaşayan ETH’nin daha da düşmesi bekleniyor.

Diğer kripto paralarda ise yine düşüş var. Ancak bu kadar değil. Solana hafta içinde %5,6, Cardano %12,5, Dogecoin %20, Shiba Inu %12 ve  Avalanche ise %20 düşüş yaşadı. Kripto paralardaki bu düşüşün ne kadar daha devam edeceği bilinmiyor. Hiçbir parametresi olmayan Tweet ile yükselen veya düşen bu para birimleri için yolun sonu da gelmiş olabilir.

Bitcoin Yaratıcısı

Bitcoin

Eğer kripto paralarda yatırımınız varsa şu an diyebileceğimiz en ufak bir şey bile yok. Ancak borsada olduğu gibi bozdurmadığınız sürece zarar etmiş sayılmazsınız. Bakalım bu düşüş devam edecek mi yoksa tekrardan bir yükseliş görecek miyiz? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.