iPhone Haziran 19, 2022 15:55

iPhone 15 Pro Konseptleri Ortaya Çıkmaya Başladı

iPhone 15 Pro Konseptleri Ortaya Çıkmaya Başladı

Apple’ın seneye tanıtacağı modeli iPhone 15 Pro şimdiden kendi göstermeye başladı. Yeni model çok daha iyi olacak gibi görünüyor.

Bir aksilik yaşanmazsa Apple, Eylül ayında karşımıza iPhone 14 serisi ile çıkacak. Ana, Max, Pro ve Pro Max olmak üzere dört farklı model tanıtacak olan Apple’ın asıl bombalarını önümüzdeki yıl patlaması bekleniyor. Bugün ise seneye tanıtılacak olan iPhone 15 Pro modeli hakkında bilgiler gelmeye başladı. Konseptleri yayınlanan telefon özellikleri ile Android telefonlara nihayet kafa tutacak düzeyde olacak.

Söylentilere göre yeni canavarda Apple A17 Bionic yonga seti kullanılacak. Çentik konusunda hap şeklinde çentik kullanacak olan telefonda ekran altı Touch ID parmak izi okuyucusunun yer alması bekleniyor. 120 Hz tazelemeli AMOLED ekran ile gelecek olan telefonda bir de periskop lens yer alabilir.

Kamera tarafında Apple’ın 48 Megapiksel ana sensöre geçmesi bekleniyor. Bu beklenti bu yıl gerçekleşmezse seneye tanıtılacak olan modellerde kesinlikle olacağını söyleyebiliriz. Cupertinolu firma bu yıl 100 dolarlık bir fiyat artışı yapacak. Bu yüzden seneye tanıtılacak olan yeni canavarların fiyatları 1000 doların üzerinde olacak.

iPhone 15 Pro

Tasarımsal açıdan yine aynı tasarımı kullanması beklenen Apple’ın bu konuda tepki toplamadığını belirtelim. Aynı politika döneminde HTC’den gelmiş ancak çok tepki toplamıştı. Hatta HTC’nin ana tasarımcısının işine de son verilmişti. Ancak Apple, iPhone 11’den beri aynı tasarımı kullanmasına rağmen en ufak bir eleştiri bile almıyor. Bu da firmanın müşterilerinin ne kadar sadık olduğunu gösteriyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.